İşte fiyat Performans canavarı karşınızda! Sizler için yenilenen kadrosuyla Peugeot R13 ü yazıyoruz.

İnsanların sürekli sorduğu bir bisiklet vardır. Bu bisiklet ile hem gündelik kullanım yapmak ister hem de hafta sonu sürüşlerine çıkabilmek isterler. Zamanı geldiğinde yılda 2-3 tane de Gran Fondo’ya katılmak ve sorun yaşamamak isterler. Tüm bunları yaparken cüzdanlarında büyük bir boşluk da istemezler. İşte bu sorunun cevabı genellikle Shimano 105 setli alüminyum kadrolu ve tanınan markalara ait parçalardan toplanmış bir bisiklettir. Büyük ihtimalle nereye vardığımızı çok iyi anladınız. Üstteki şartların tam karşılığı olan bir bisiklet ile karşınızdayız. Peugeot R13, Shimano’nun son nesil 105 seti, Fulcrum Racing 900 jant seti ve Deda Elementi Zero donanım ile toplanmış alüminyum kadrolu karbon fiber maşalı bir bisiklet. 

Donanım özellikleri ile başladığımızda Shimano R7000 set 52-36 aynakol ilk sırada yer alıyor. 11-28 kaset ile eşleşen aynakol ile düz yolda rahatlıkla ilerleyebilirsiniz. Yeni nesil kumpas frenler R7000 vites-fren kolları ile uyum içinde çalışıyor. Vites ve fren kabloları kadronun üst ve alt borularının içinden geçiyor. Maşanın bacakları karbon fiber, şaft borusu ise alüminyumdan üretilmiş. Kadro “Tapered” adı verilen güncel alın borusu tasarıma sahip. Deda Elementi Zero gidon, gidon boynu ve sele borusu hem kaliteyi hem de donanım seçimindeki özveriyi yansıtıyor. Selle Royal Tec Rector bisikletin üzerindeki ikinci temas noktanızı oluşturuyor. Fulcrum Racing 900 jant seti asimetrik örüm ve yaklaşık 1890 gramlık ağırlığı ile göz dolduruyor.

Peugeot’nun ürün gamında bu yıl karbon fiber yol bisikleti bulunmuyor. Dolayısı ile en üst model yol bisikleti, incelemesini yaptığımız R13 modeli. Sürüşlerimiz sırasında teknik olarak hiç bir sorunla karşılaşmadık. Shimano’nun en dayanıklı grup seti diyebileceğimiz R7000 serisi 105 ile sorun yaşama olasılığınız sıfıra yakın. Jant setinin giriş seviyesinin bir tık üzerinde olması aynı zamanda da Deda Elementi marka donanım hem sürüş esnasında hem de bisikletinizi duvara yaslayıp izlediğinizde yüzünüzü güldürecek. Karbon fiber maşanın zeminden oluşan titreşimi filtrelemesi başarılı. Sorunsuz ve uzun süre kullanabileceğiniz bir yol bisikleti arıyorsanız fiyat olarak uygun bir etikete sahip olan Peugeot R13’ü tavsiye ediyoruz.