Bisiklet dünyası her geçen gün daha da gelişiyor güvenlik, konfor ve performans her sürücü için öncelikli hale geliyor. Bir süredir test etmiş olduğumuz Smith Trace kask ve Smith Wildcat bu ihtiyaçları karşılamak, sürüş deneyimini bir üst seviyeye taşımak için tasarlanmış harika bir kask ve gözlük. Şimdi Smith Trace kask ve Smith Wildcat bisiklet gözlüğü incelemesi, öne çıkan özelliklerini sizlerle paylaşıyoruz. 

Darbe Koruma İçin KOROYD Teknolojisi:

Smith Trace, KOROYD teknolojisi ile donatılmıştır. Bu inovasyon, darbe korumasını maksimum seviyeye çıkarıyor. Benzersiz bir desen ve enerji emilimi sağlayan mikro tüplerden oluşuyor. Smith markası bu teknoloji ile başınızı en etkili şekilde koruduğunu ve güvenliğinizin en üst seviyede olduğunu söylüyor. Herhangi bir çarpma ve düşme testi yapmadık. Ancak malzeme kalitesi bunun ispatı niteliğinde diyebiliriz. 

AirEvac Havalandırma Sistemi:

Sıcak hava altında bisiklet sürerken başınızın serin kalmasını istersiniz. Smith Trace bu konuda gerçekten iyi. AirEvac havalandırma sistemi kullanılan kaskta, başınızdaki sıcak havayı dışarı atan bir teknoloji mevcut. Kask içinde hava sirkülasyonu oldukça yeterli. AirEvac teknolojisi sayesinde kafanızdaki hava optimize ediliyor. Böylece rahat bir sürüş yapıyorsunuz. Bu teknolojiyi çok sevdim. 

MIPS Beyin Koruma Sistemi:

Smith Trace, MIPS (Multiple Impact Protection System) teknolojisi ile donatılmış. Bu sistem, dönme etkisi darbelerini azaltarak beyin yaralanmalarını önlemeye yardımcı oluyor. Bir çok üst model kaskda görmüş olduğumuz MIPS teknolojisini, Smith Trace modelinde de uygulamış durumda. MIPS, bisiklet kazalarında başınızı koruma konusunda ekstra bir güvence sağladığına şüphe yok. MIPS teknolojisi, Smith Trace kaskı tercih etmeniz için bir neden daha diyebiliriz. 

CPSC ve CE EN 1078 Sertifikalı:

Bazılarımız için sertifikalar olmazsa olmazımızdır. Smith Trace kaskı, CPSC (Consumer Product Safety Commission) ve CE EN 1078 standartlarına uyar ve sertifikalıdır. Bu, kaskın güvenilirliği ve güvenliği hakkında kesin bir güvence sunuyor. 

Ionic+ Antimikrobiyal Astar:

Smith Trace, Ionic+ antimikrobiyal astar ile donatılmış. Bu astar, terle temas ettiğinde aktive olan koku kontrolü sağlıyor. En yoğun antrenmanlarda test ettiğimiz kaskta, bu teknoloji sayesinde beni rahatsız eden bir koku durumuyla karşılaşmadım. Sürüş sonrası tüm kasklarımda yaptığım gibi sizde, ıslak bir bezle ya da kaskınızı yıkayıp kurutursanız, kaskınızdaki bu astarın daha uzun ömürlü olacağına şüphe yok. 

Hafiflik:

Smith Trace kaskı (M beden), sadece 280 gram ağırlığında. Kaskın hafif olması önemli. Özellikle uzun süreli sürüşlerde bu size konfor sağlar ve sizi yormaz. Herkesin kafa yapısı farklı olduğu için, Smith Trace kaskı tercih ederken, deneyerek almanızı önerebilirim.

 

Smith Wildcat modeli bisiklet gözlüğü ile sürüş deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın. ChromaPop™ lensler, ayrıntıları öne çıkarmak için kontrastı ve doğal rengi geliştirir, böylece her pedal çevirme anınızı net bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikler:

 • ChromaPop™ lensler: Olağanüstü kontrast ve renk sunar, ayrıntıları ön plana çıkarır.
 • Bulaşmaya ve neme dayanıklı kaplama: Kolay temizlik ve net optikler için özel bir koruma.
 • %100 UV koruması: Gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korur.

Uyum/Entegrasyon:

 • Orta kesim, ekstra geniş kapsama alanı.
 • 5 tabanlı silindirik lens.
 • İki konumlu ayarlanabilir burunluklar.
 • Megol şakak ve burun yastıkları: Kaymaz tutuş, gözlüklerinizi yerinde tutar.

Çerçeve:

 • Hibrit TR90 ve TPU çerçeve.
 • AutoLock menteşeler: Tek elle kolayca açıp kapatma, sürüş sırasında pratik kullanım.

Neler Dahil:

 • Bonus şeffaf lens.
 • Performans durumu.
 • İç kılıflı mikrofiber çanta.

Sürüşünüzü Zirveye Taşıyın: Smith Wildcat ile sürüş deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarın. Hafif ve dayanıklı çerçevesi, ayarlanabilir özellikleri ve bonus şeffaf lensi ile her ortamda performans sergileyin.

 

Sonuç olarak, Smith Trace kaskı ve Smith Wildcat en son teknoloji ile tasarlanmış. Güvenliği ön planda tutarken, farklı bir tarzı olan Smith Trace ile konforunuzdan ve stilinizden ödün vermenize gerek kalmaz. Bisiklet sürerken endişelenmek yerine, Smith Trace ile güvende hissedebilirsiniz. Bisiklet dünyasında bu inovasyonla bizi tanıştıran Smith Optics Türkiye distribütörü Powder Shop’a teşekkür ediyoruz.