Sanırım en çok zorlanacağım giriş yazısı olacak. Bisikletsiz geçirdiğimiz bu günlerde, herkesin gündem maddesi ne yazık ki, Corona Virüsü. Bütün dünyayı etkisine aldığı gibi, ülkemizde de gidişat pek iç açıcı değil. Her geçen gün önlemlerin giderek artması, ülkemizde de yerini endişeye ve belirsizliği bıraktı.

Bütün dünyada tüm spor organizasyonları ertelenirken, herkesin tek dileği sanırım, bari Tour de France yarışını izleyebilmek. Bununla ilgili de söylentiler başladı bile. Şu sıralar Tour de France bisiklet yarışının, seyircisiz yapılması gündemi meşgul ediyor. Bu durumun ilerleyen günlerde netlik kazanmasını biz de ekip olarak, merakla bekliyoruz.

Geçen yıl size böyle bir şey söylense ve bir süre hobilerinizden mahrum kalacaksınız dense, kimse bu duruma inanmazdı sanırım. Peki ne yapacağız? Bizi neler bekliyor? Ne zaman hayat normale dönecek?

Şu sıralar, hepimizin kafasını bu sorular meşgul ediyor. Bike Pedia ekibi olarak bizler de size bu süreçte yardımcı olmak, sizlerin evde kaldığı bu dönemde, kaliteli zaman geçirmeniz için, güzel bir Nisan sayısı hazırlamaya gayret ettik. Bu süreci nasıl geçirmelisiniz konusuna değinmek ve size bazı tavsiyelerde bulunmak isteriz. Zorunlu olmadıkça, antrenmanlara mümkün olduğunca evde devam etmeli, eğer izole bir yerde yaşıyorsanız ve insanlarla temasınız olmadığını düşünüyorsanız, dışarıda yapacağınız sürüşleri bir süre sosyal medya platformlarınızda paylaşmamanızı rica ediyoruz. Sosyal etkileşimin önem arz ettiği bu günlerde, belki de bu davranışınız ile sizi takip eden arkadaşlarınızın evde kalmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle ellerimizin temiz kalması ve doğru şekilde yıkanması çok önemli. Bağışıklığınızı güçlü tutmalısınız. Nisan sayımızdaki yazısıyla, sevgili Deniz Zünbülcan bu konuda size yardımcı olacaktır.

Nisan sayımızda aramıza yeni arkadaşlarımız da katıldı. Sağlık köşemizde uzmanlık alanından faydalanacağımız sevgili Dr. Deniz Aytekin’in yazılarını ekip olarak bizler de merakla bekliyoruz. Sağlıklı yapılan spor, sizin her saniye gelişiminize katkı sağlar. Yine bir çoğunuzun yakından tanıdığı sevgili Tufan Sağnak, bisiklet sporundaki tecrübelerini paylaşırken, İstanbul’daki gözümüz de olacak.

Her geçen sayıda sürekli kendini yenileyen Bike Pedia’nın, bisiklet hediyeli bulmacasının yer aldığı Nisan sayısını, yine keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz. Sizler Nisan sayısını okurken, bir bilim insanının Corona virüsünün ilacını bulmasını temenni ediyor, bir an önce hayatın normale dönmesini ve pedallarımıza çok kuvvetli basarak, hayatı candan yaşamayı diliyoruz.

Sevgi ve selamlar, keyifli okumalar…

Mustafa Kemal Kara

NİSAN 2020 SAYISINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN KAPAK FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ

Mobil telefonunuzda görüntüleme de sorun yaşıyorsanız,PDF dosyasını telefonunuza indirebilirsiniz.

NİSAN 2020 PDF DOSYASINI İNDİR