[qodef_dropcaps type=”small” color=”#000000″ background_color=””]B[/qodef_dropcaps]isiklet sezonunun açıldığı bu günlerde, Türkiye Bisiklet ve Triatlon Federasyonu yarış takvimini açıkladı. Yarış takviminin açıklanmasıyla birlikte, sporcular da hedef yarışları için hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyorlar. Ancak geçen yıla göre oldukça soğuk bir kış dönemi geçiriyoruz. Tabi ki havaların soğuk olması, antrenman yapmanıza ve bisikletli ulaşım yapmanıza bir engel değil. Sürüşünüze göre doğru kıyafetleri tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Sizler pedallamaya devam ederken, bizler de sizin için hem çok pedala bastık, hem de yine çok çalıştık. Birbirinden güzel içerikler hazırlamaya özen gösterdik. Geçen yılla birlikte bir gravel akımı başlamıştı. Bianchi “High-End” modelleriyle Türkiye caddelerinde yerini alacakken, lansmanda en çok dikkatimizi çeken Via Nirone 7 Allroad modeli olmuştu. Yine bu yıla iddialı hazırlanan Bisan All Trail ismini verdiği gravel ile adından sıkça söz ettirebilir. İki modeli de hem lansmanda yakından inceleme fırsatı bulduk, hem de sizler için pedalına bastık. Çok şanslınız çünkü bu iki birbirinden güzel bisikletin incelemesi Şubat sayımızda okumanız için sizi bekliyor. Eğer tarzınız gravelse bu modeller sizi oldukça heyecanlandırabilir.

Ülkemizde bisikletli sayısı arttıkça, Strava kullanıcı sayısı da artmaya devam ediyor. Neredeyse her ay Strava uygulamasından içerikleri sizler için derliyoruz ve kullanım kolaylığınızı arttırmaya çalışıyoruz. Bisikletlilerin vazgeçilmezi haline gelene Strava’yı, daha efektif kullanmak istiyorsanız, ne yazık ki, artık bir bisiklet bilgisayarı almanız kaçınılmaz hale geldi. Yılların getirmiş olduğu tecrübeyle ve kullanıcı sayısının fazlalılığıyla duyduğunuz ilk marka Garmin oluyordu. Alternatifler vardı, ancak ülkemizde satışı yoktu. Eğer ki, Strava vazgeçilmez uygulamanızsa, onunla uyum içerisinde çalışan bir alternatif bisiklet bilgisayarı arıyorsanız, Wahoo sizin tüm taleplerinize cevap verebilir. 2020 yılıyla birlikte, Wahoo bisiklet bilgisayarlarının, artık Türkiye’de satışı yapılmaya başlandı. En çok ilginizi çekebilecek Elemnt Roam modelini ise, sizler için denedik. Evet evet o da Şubat sayısında sizleri bekliyor.

Bunların yanı sıra birbirinden özel konuklarımızla yaptığımız söyleşilerin sizi beklediği Şubat sayısını okumak için sabırsızlanıyorsanız, hemen sayfaları çevirmeye başlayabilirsiniz. Unutmadan; Şubat sayısını okurken, dikkatli okumaya özen gösterin, çünkü bisikletli gezgin Pınar size Bisan marka bir bisiklet kazandırabilir. İpuçlarını toplayın, bulmacayı bulun ve cevabı da [email protected] adresine gönderin. İşte bu kadar kolay. Belki de bu ay bisikleti kazanan kişi sen olacaksın.

Şimdi kahveniz ya da çayınız hazırsa, Bike Pedia ile öğrenmeye devam! Keyifli okumalar…

Mustafa Kemal KARA
Genel Yayın Yönetmeni

ŞUBAT SAYISINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN KAPAK FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ

Mobil telefonunuzda görüntüleme de sorun yaşıyorsanız,PDF dosyasını telefonunuza indirebilirsiniz.

ŞUBAT 2020 PDF DOSYASINI İNDİR