Merhabalar;

Sizlere Mayıs sayımızda, yapılacak olan bahar klasiklerinden, Tour of Turkey – Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’ndan, çok özel kareler ve yarış öncesi, sonrası yapmış olduğumuz söyleşilerden bahsetmeyi çok isterdik. Ancak ne yazık ki tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiyle bir mücadele içerisindeyiz. Ne ile mücadele ettiğimizi bilmeden, süreci yaşamaya ve sosyal medyada evdekal çağrılarımızla çevremize yaşatmaya çalışıyoruz.

Tüm dünya evde tecrit hayatı yaşarken, bisiklet kullanıcıları bu süreçte ne yapar? Evinde bisiklet sürer. Evet, evet artık yeni yaklaşım bu. Bir trainer sahibi olanlar bu zamanda çok şanslılar. Çünkü tüm dünyada trainer stokları bitmiş durumda. Eğer bir de akıllı trainer sahibi iseniz, sanal dünyada gerçeğe yakın bisiklet sürüşleri yapmanız mümkün. Hatta arkadaşlarınızla birlikte sürüş yapabilir, çeşitli aktivitelere de katılabilirsiniz.

Mayıs sayımızda akıllı trainer sahibi olanların, gözde uygulaması Zwift’e yer verdik. Merak ettiklerinizi bu yazıda bulabileceksiniz. Türkiye’de ilk “online” grup sürüşlerini başlatan Peloton İstanbul Kulübü Başkanı sevgili Tufan Sağnak, bizlere hem Zwift’in inceliklerini anlatıyor, hem de yarışlardaki unutulmaz anları bizlerle paylaşıyor.

Mayıs sayısında daha neler mi var? Sizi bir süre daha evinizden çıkarmamak için, harika bir sayı hazırladık. Çok güzel söyleşiler, incelemeler ve makaleler sizleri bekliyor. Kahvenizi aldıysanız, sayfaları çevirmeye başlayabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Mustafa Kemal Kara

MAYIS 2020 SAYISINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN KAPAK FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ

Mobil telefonunuzda görüntüleme de sorun yaşıyorsanız,PDF dosyasını telefonunuza indirebilirsiniz.

MAYIS 2020 PDF DOSYASINI İNDİR