Elektrikli bisiklet pazarına bir model daha eklendi. Kısa süre önce görücüye çıkan Annobike A1, görenlerde askeri araç izlenimi oluşturuyor.

Elektrikli bisiklet pazarının Kickstarter üzerinde destek aramaya çıkan en yeni modellerinden Annobike A1. Ufak lastikli ancak buna rağmen oldukça askeri ya da başka bir bakış açısıyla endüstriyel bir tasarıma sahip. Daha çok şehir odaklı olan ancak kalın ve dişli lastikleriyle araziye de uygun bir model olan bisiklet, tamamen siyah renkte gerçekten çok dikkat çekici görünüyor. Önde ve arkada disk frenlerin kullanıldığı model, ön ve arkada aynı zamanda konforlu yolculuk sunan süspansiyon sistemlerine de sahip. Orta kısmında yer alan 48-V/14.5-Ah pil paketiyle kullanıma da bağlı olarak Avrupa versiyonuyla 60 km menzil sunan bisiklet, hitap ettiği şehir içi kullanım için fazlasıyla yeterli bir menzil sağlıyor. Arkada yer alan 250W’lık elektrik motoruyla 25 km/s hıza çıkılmasına imkan tanıyan bisikletin, ABD versiyonu 70 km menzil sunuyor ve 32 km/s hız yapabiliyor. Bu farkların arkasında donanım değil Avrupa’daki yasal limitler yer alıyor.

Bünyesinde menzil ve pil konusunda bilgiler veren ufak bir TFT LCD ekran yer alan bisiklet, istenirse yerleşik GPS birimiyle alınabiliyor deniyor. Modelin Kickstarter üzerindeki fiyatı ise 850 dolar olarak görünüyor.

Kaynak: LOG