Tüm dünyayı etkisi alan coronavirüs sebebiyle zor süreçten geçtiğimiz bugünlerde uzaktan öğrenime geçilen eğitim sistemini örnek alarak bu ayki bisiklet dostu mekanlar köşemizi uzaktan söyleşi şeklinde gerçekleştirdik. Bostanlı, Balçova derken güzergahımız bu sefer de Bornova’ya döndü. S.O.S ile başlayan kafe işletmesi macerası, hem üret hem tüket politikası ile Chéf Daddy’de hayat buldu.

Hafta içi turlarında oldukça sık ziyaret ettiğimiz Chéf Daddy Bornova’ya yolunuz düştüğünde keyifle kahvenizi yudumlarken tamamen kendi üretimleri olan otuzun üzerindeki tatlı çeşitlerini tadabilirsiniz. Bu özelliği ile çoğu kişinin gidelecek yerler listesine ilk sıradan gireceği aşikar bence.

Bornova Küçükpark’taki 17 yıllık kafe işletme tecrübesinin ardından 3 yıl önce, Nisan 2017’de açmış olduğu bu kendi mekanında, imalatını kendi yaptığı pasta ve cheesecake çeşitlerini İzmir içindeki birçok mekana servis ediyor sevgili Koray Erişti. Zaten aktif olarak bisiklet kullanan Koray, özellikle Bornova bölgesindeki kafelere siparişleri bisiklet aracılığıyla yapıyor. Özel günleriniz için tasarım pasta, kalabalık davetleriniz için birbirinden ilginç ve lezzetli tatlı-tuzlu ürünler sipariş edebilirsiniz. 

Gayet ekonomik olan menüsü ile birçok bisikletli grubunun uğrak ya da mola noktası olmakta. Tabi 30’un üzerinde tatlı çeşidi olunca muhakkak şunu denemelisiniz yaklaşımı ile direkt bir isim vermek zor oluyor. Zaten mekana geldiğiniz vakit bu bahsettiğimiz çeşit bolluğunu siz de görünce karar vermekte epey zorlanacaksınız. Biz yine de sizin işinizi kolaylaştırabilmek adına birkaç tüyo verelim. Çikolatalı pasta sevenler için, içinde çıtır bir tabakanın olduğu bitter bisküvili “cookie crunch cheesecake”, karamel nugalı devil’s kekli “sneakers cheesecake” ya da fındıklı çikolatalı kreması ile “browni cheesecake”, meyveli pasta severler için ise tropik meyveli “tutti frutti cheesecake”, içinde 4 farklı kırmızı meyve olan kedi dilli “orman meyveli cheesecake”, özel meyveli pandispanyası ile “çilekli red velvet cheesecake” öne çıkan tatlardan bazıları.

Oldukça aktif bir bisikletli olan Koray, kafeden arta kalan zamanlarda bisikleti ile kamplı yolculuklara pedallıyor. Çeşitli bisiklet grupları ile birlikte pedallayarak kendi işletmesi için bir nevi ar-ge çalışması da yapmayı ihmal etmiyor. Pazar günleri kapalı olan Chéf Daddy, hafta içi sabah 8:00 akşam 18:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Toplu ziyaretleriniz ya da özel günleriniz için önceden irtibata geçmeniz durumunda mekanı size özel açık tutabiliyorlar. 

Daha önce epey ziyaret etmemiz sebebiyle konuk olduğumuz Chéf Daddy’ye bu yazı için konuk olamadık malum durumlar yüzünden. Başta da belirttiğimiz gibi uzaktan söyleşi oldu bizimkisi bu seferlik. Bike Pedia ekibi olarak Chéf Daddy’ye bir ziyaret borcumuz oluştu. Umuyoruz ki en kısa süre içinde hayat normale dönecek, baharın o cıvıl cıvıl olan kıpırtısını hissetmek için kendimizi dışarılara atacağız, tadını çıkaracağız ancak o güne kadar lütfen evde kal!