Bisiklet Dostu Mekanlar

İstanbul Caddebostan’da PT Academy ile aynı noktada bulunan bisikletçilerin uğrak yeri, bisiklet dostu, kahve mekanı Watt Coffee.co sahibi İlkay Aydın ile sizin için sohbet ettik. 

Bike Pedia’yı Tukcell Dergilik üzerinden takip eden İlkay bey, dergimizde bulunan linklerin, adrese yönlendirme şekilde çalışıyor olmasını çok beğenerek, bunu “mükemmel bir okuyucu deneyimi” olarak değerlendirdi. Kendisine öncelikle bu değerli geri bildirimi için teşekkür ederiz. 

Ben bir triatletim, İpek Onaran ile çalışıyorum, triatlona bisiklet sporu ile başladım. Burada PT Academy ile birlikte güçlerimizi birleştirdik ve ayı noktada hizmet vermeye başladık. Zaten kafenin adı Watt, daha ne diyebilirim ki! diyerek kafenin ne kadar bisiklet dostu olduğunu vurguladı. 2-2,5 yıl Watt başka bir adresteydi, kafenin ismini görerek gelen yabancılar oluyordu, “siz bisikletçi misiniz, sporcu musunuz?” diye soruyorlardı. PT Academy’den çıkan sporcular Watt’a geliyordu, ya da Watt’tan kahvesini alan sporcular PT Academy’ye geliyordu.  Pandemiden önce acaba bir arada mı olsak dedik, sonra böyle bir karar aldık hem biz hem de sporcular için daha iyi oldu.

Dünyayı takip ediyoruz ancak sizin gibi platformlarla lokal magazini canlandırırsak harika bir şey olur. Yerel sporcularımızı tanıyıp, kendi federasyon yarışlarımızda, Gran Fondo’larda başarılı olan sporcularımızı bilmek, tanımak, aynı zamanda çeşitli temalar altında lokal magazin çok merak uyandırıyor. Bisikletçiler de kendi aralarında farklı farklı gruplarda, farklı segmentlerde bisiklet sürenler var, MTB, iniş, tur ve yol gibi. Bisiklet kültürü bu gruplar arasında bile fark ediyor. Nihayetinde hepimiz bisiklet sürüyoruz ama etkileşimler ve sosyal ortamlar da çok farklı. Bu segmentlerde sürüş yapan tüm bisikletçilere ulaşmak ve tanıtmak çok önemli. Bike Pedia’nın o anlamda güçlü bağları var. 

İlkay bey’e yapıcı görüşleri için teşekkür ediyor, bisiklet süren dergi ile pedallamak üzere kendisini İzmir’e bekliyoruz.