Yukarı

Bir hedef doğrultusunda egzersiz yapan bireyler, antrenmanlarını değerlendirilmek için nesnel ölçütlere ihtiyaçlar duyarlar. Bisiklet sporu için hız, mesafe, antrenman süresi, kazanılan irtifa vb. değerler önemli olsa da bunlar şartlara göre değişkenlik gösterebilir. Antrenmanın planlanması ve takibi açısından nabız ve/veya güç verileri çok daha güvenilirdir.

Çünkü böyle sıcak havalar beraberinde tansiyon sorunları, bayılma, kan şekeri düşüklüğünü

Merhaba, içinde olduğumuz zor günler, insanlığın yazılı tarihinde önemli bir bölümü

Bisiklet Terimleri Bisiklete özel pekçok terim vardır.

Yeni bisiklet sürmeye başlayanlar önceleri küçücük yokuşlarda

erhaba. BikePedia ailesine yeni katılmış olmanın verdiği

trava kullanmak öyle bir tutkudur ki; "Bisikletli

Israil Start-Up Nation ekibinin yeni sezonda Chris Froome, Greg Van Avermaet ve Jasper Stuvyen gibi yıldız sürücüler ile sözleşme imzalamak için iddialı olduğu söyleniyor.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, bisiklet takvimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Küçükbakırcı, "Koronavirüsten dolayı iptal ettiğimiz faaliyetlere 15 Temmuz yarışlarıyla başlıyoruz. 15 Temmuz yarışlarını, Ankara, Marmaris ve Kastamonu'da yapıyoruz. Bütün kategorilerimizde yarışıyor ve yeni sezona merhaba diyoruz. Arkasından önemli faaliyetlerimiz olacak. Ağustos ayı içerisinde Sakarya'da Türkiye şampiyonası yapacağız. Eylül'ün sonu, Ekim'de

Strava, yeni "Yerel Efsaneler" özelliğiyle performans ortamını yeniden canlandırıyor. Bu özellikte kazanmak için en hızlı olmanız gerekmiyor. Birçok bisikletli için temel bir veri toplama kaynağı olan Strava, lider tablolarının hiyerarşisini demokratikleştirmek istiyor.

Coğrafi konum avantajıyla bisikletin yaygın olarak kullanıldığı Konya şehri, 550 kilometrelik bisiklet yoluyla New York şehrinden sonra dünyanın en uzun bisiklet yoluna sahip olan ikinci şehir konumunda.

Yükleniyor