İyi bir tur bisikleti nasıl olur? Hangi özelliklere sahip olmalıdır? Uygun fiyatlı ve iyi bir tur bisikletini nasıl bulurum? Bu soruların cevabını arıyorsanız başlıyoruz.

Bisan bomba gibi bir dönüş yaptı demiştik. Bu sayımızda Bisan’ın TRX 8500 tur bisikletini inceliyoruz. İyi bir tur bisikletinin sürüş sırasında sorun çıkarmaması ve iyi bir geometriye sahip olması gerekir. Aslında bütçe sınırsız olsa ulaşılması kolay hedefler. Fakat Bisan bu işi uygun fiyata çözmüş gözüküyor. Aktarma elemanlarının tamamı Shimano markasının sağlamlığını ispatlamış modellerinden seçilmiş. Shimano Acera 3×9 aktarma setine Shimano MT200 hidrolik disk frenler eşlik ediyor. Mozo marka amortisörlü maşa ve Mitas patlamaya dayanıklı 700x40C lastikler görevini layığıyla yerine getiriyor. Sele borusunda tercih edilen 27.2mm çap bozuk yollarda bir miktar yaylanma sağlayarak titreşimi alıyor. Bu sayede soğuk asfaltta yoldan gelen titreşimi daha az hissediyorsunuz.

Bisikletin arkasında ve önünde kolaylıkla bagaj takılması için vida delikleri yer alıyor. Boya ve kaynak kalitesine hayran kaldık diyebiliriz. Bisan bu konuda Dünya’nın önde gelen markaları seviyesinde iş çıkarmış. Bisikleti görünce bu konuda hak vereceksiniz. Bisikletin üzerinde gelen sele günlük kullanıma uygun tercih edilmiş. Eğer pedli bir tayt kullanıyorsanız daha ince bir sele tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bisan TRX 8500 modeline 2450TL’ye sahip olabilirsiniz. Rakipleri ile karşılaştırıldığında makul bir fiyata sahip diyebiliriz. Her yaptığımız incelemede Bisan’ın doğru yolda olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki sezon uygun fiyatlı üst segment tur bisikletlerini de bekliyor olacağız.