Kahve sevenler ile bisiklet severleri buluşturmayı amaç edinmiş, Bostanlı’da tramvayın geçtiği sevimli bir sokakta kendine yer bulmuş küçük ama şirin bir kafe Hub Bisiklet Cafe.

Hub, tekerlek göbeği anlamına gelmesinin yanı sıra, birleşme ve hareket noktası anlamına geliyormuş. O sebeple  HUB Bisiklet&Kafe’yi, hem bisiklet sevenler hem de kahve sevenler için aynı bisiklet tekerleğinin göbeğinde olduğu gibi bir birleşme, toplanma ve hareket noktası olma hedefi ile açmışlar. Gerçekten burada buluşabilir, toplanabilir güzel bir kahvenin ardından gideceğiniz yere hareket edebilirsiniz. Bunun için tüm şartları sağlama çabası içerisindeler.

Öncelikle değişik ve özel bir bisiklet edinmek istiyorsanız buraya bir göz atmanızda fayda var.  Çünkü uygun fiyatlara özel bisiklet seçenekleri sunuyorlar. Ne kadar özel olduklarını görmeniz için yolunuzu bu kafeye düşürmelisiniz, özellikle de Hollanda tarzı bisikletlere ilgi duyuyorsanız. Bunun dışında eğer bisiklet kiralamak isterseniz, son derece bakımlı, kontrolleri yapılmış bisikletler sizleri bekliyor. Hatta tandem yani iki kişilik bisiklet kiralama imkanınız bile var. 

Haftanın altı günü faal olan atölyesi ile bisikletlerinizin tamir ve bakımını da yaptırabilmeniz mümkün. Bunun yanında bisiklete dair her türlü aksesuarları da bulmanız mümkün. Hatta ikinci el bisiklet ve parçaları satabileceğiniz ya da takas yapabileceğiniz bir köşe yapılmış. Burada satın alma ya da satma yapabileceğiniz bir ortam hazırlanmış.

Bisiklet ile ilgili bu kadar detay bizce yeterli. Zira kafe kısmında da oldukça zengin ve iddialı bir menüye sahip. Hafif içimden sert içime kadar kahve çeşitlerini sunan kafe kısmında kahveler, Sumatra, Colombia ve Ethiopia’dan derlenmiş. Kendilerine özgü yapmış oldukları karışımlar, espresso bazlı kahveler ve son zamanların popüler demleme yöntemi olan “3. dalga kahve” filtre kahve seçeneklerini bulmak mümkün. Tabi güzel bir kahvenin yanında olmazsa olmazı tatlıyı da unutmamak lazım. Şunu özellikle belirtmeliyiz ki; tatlılarda hazır pastacılık malzemesi kullanılmıyor, doğal süt, krema, un, şeker ve meyve kullanılıyor. Atıştırmalıklar için kullanılan tüm sebzeler, ata tohumundan üretilen ve üretim sürecinde hiçbir kimyasal madde kullanılmayan iyi tarım ürünleri. Aynı şekilde meyveler de sertifikalı organik ürünler. Bu kalitede ürün kullanmaya özen gösterirken aynı şekilde fiyatlandırma konusunda da olabildiğince uygun davranmışlar.

Uzun lafın kısası Hub Bisiklet&Kafe’yi gelip görmek için bir çok sebep var. Bisikletliler için inanılmaz hoş bir ortam dekore etmişler. Tabi ki bisiklet tutkunu hatta kahve tutkunu olmasanız da yolunuzu bu kafeye bir gün düşürün deriz.