Bisiklet Dostu Mekanlar

Uzun bir aradan sonra sosyal mesafeli de olsa bisiklet dostu mekanları sizler için gezmeye ve tanıtmaya devam ediyoruz. Bu ay oldukça değişik ve heyecan verici bir kafedeyiz. Neden değişik? Çünkü burası Drum House ve leziz kahveleri de var. İşin şakası bir yana üst katında gerçekten bir bateri stüdyosu, aşağıda kahvenizi yudumlayabileceğiniz güzel kahveleri mevcut. Bisikletiniz ile gelip, dışarıda rahatlıkla bisikletiniz için yer bulabileceğiniz, bateri davulu konseptli masaları ve cajon(kahon) tabureleri ile oldukça sıcak bir mekan.

Yaklaşık 20 yıldır profesyonel davulcu olan Fikri Yargıcı, yedi sekiz ay kadar önce birlikte olduğu müzik grubundan ayrılıp, uzun zamandır hayal ettiği kafe konseptli bir işletme fikri için girişimlere başlamış. Hayalinde tasarladığına yakın bir konsept olabilmesi için oldukça çok uğraşmış ve bunu da başarmış gözüküyor. Bateri konusunda özel dersler de verdiği için, kafe ve bateri konseptli bir düşünce üzerinde yoğunlaşmış. Agop zillerinin sanatçısı olduğu için önceleri davul zillerini dekor olarak düşünmüş ama sadece zil konusunda neden bir satış noktası olmasın diyerek “Zil Koridoru” kısmında yer alan ziller aynı zamanda satışa açık. Bunun yanında oldukça dekoratif olan ilüstrasyon çalışmalarını Bahar Ünlüer’in yapmış olduğu cajon taburelerinden beğendiklerinizi satın alabilirsiniz. 

Fikri “Amerikan Cruiser” tarzı denilen bir bisiklete de sahip. Eski bir grup arkadaşı satmak istediğinde talip olmuş ve almış. Eski tip kontrpedal dediğimiz göbekten frenli. Ek olarak sadece solda bir el freni var. Bu tarz bisiklete binenler oldukça keyifli olduğunu bilecektir. Biraz Harley Davidson motor tarzını andırıyor. Bu da maalesef çalınma potansiyelini yükselten bir etken. Bisikleti bağlasanız bile kaşla göz arasında kilidi saniyeler içinde kırıp götürüyorlar. O yüzden göz önünden çok ayırmamak lazım. Üstelik bu konuda önceden canı yanmış ne yazık ki Fikri’nin. Karşıyaka’da yaşadığı için özellikle oradaki bisiklet yolunda bazen gezi amaçlı bazen de ulaşım aracı olarak bu güzel bisikleti ve cana yakın sürücüsü ile karşılaşabilirsiniz. 

Mekanın konumu iş merkezlerinin olduğu bir yer. Gündüz daha çok buradaki iş merkezlerinde bulunan insanlara hitap ediyor. Etraftan da, duyanlar da yavaş yavaş keşfetmeye başlıyor. Akşamüstü 6.30-7.00’den sonra burasının en güzel çehresine büründüğünü gözlemliyoruz. Özellikle havalar kararmaya başladığı zaman buralar sakinleşiyor ve hatta şanlı gündeyseniz Fikri’nin “One Man Show” tadında mini konserine denk gelebilirsiniz. 

Bu şekilde küçük workshoplarında yapılacağını belirtelim. Mekanın açılma dönemi, korona zamanına denk gelmesi sebebiyle bir açılış gerçekleştirememişler. Eylül’de şartlar uygun olduğunda güzel bir açılış yapmayı da planlıyorlar. 

Tekrar mekana dönüp, üst kata geçecek olursak, eğer ki bateriye merakınız varsa ya da bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, Drum House Cafe tam aradığınız yer diyebiliriz. Hem yetişkinlere hem de çocuklara özel ders verebilmek için düzenlenmiş son derece profesyonel odasıyla tamamen tatmin edici. Açıkçası bizim bile iştahımız kabardı desek yalan olmaz. Baterinin diğer enstrumanlara göre daha fiziksel, enerji verici ve de çok fazlaca stres atıcı bir çalgı olması nedeniyle her insanın içinden bageti alıp bir solo atmak geçmiştir. Tabi o kadar kolay da olmadığını belirtmek lazım. Özel dersin ücreti ayda 4 ders, 480 TL olarak belirlenmiş. Niyetiniz varsa kaçırmayın deriz.

DHC yani Drum House Cafe için oldukça değişik bir yer demiştik. Sizler de yolunuzu mutlaka bu butik kafeden geçirin, pişman olmazsın. Fikri ve çalışma arkadaşlarına bizi ağırladıkları için tekrar çok teşekkür ediyoruz.