Bisan incelemelerimizde bugüne kadar çok geniş bir yelpazede türlü türlü bisiklet gördünüz. Bu sefer bütçe dostu giriş seviyesi dağ bisikleti Bisan MTX 7050’yi inceliyoruz. 

Normalde orta ve üst segment ağırlıklı incelemeler yapsak da bu sefer giriş seviyesi bir bisiklet ile karşınızdayız. Bisan MTX 7050 aslında çok ilginç bir bisiklet. Bunun sebebi 26”, 27.5” ve 29” tekerleğe sahip modellerini 1150TL ile 1450TL aralığında satın alabiliyor olmanız. Bisiklet temel olarak Shimano’nun giriş seviyesi vites sistemini kullanıyor. Kadro 6061 alaşımı alüminyumdan üretilmiş. MOZO marka ön amortisör, 3×7 vites sistemi ile temel işlevleri yerine getiriyor. Donanımın kalanına uygun olarak bisiklette V-Fren kullanılmış durumda. Mitas marka lastikler ile tamamlanan bisiklet gerçekten fiyat performans canavarı olarak nitelendirilebilir. Üretim kalitesi olarak beklentileri karşılayan Bisan MTX 7050 boya kalitesi olarak da kullanıcısını üzmüyor. 

Aslına bakarsanız bu fiyatlarda ve yaygın bir servis ağı bulunan bir bisiklet bulmak gerçekten zor bir hal aldı. Düşük fiyatlı bir bisiklet alırken dikkat etmeniz gereken en büyük özellik olan markanın servis ağı bu noktada gerçekten büyük önem arz ediyor. Bisan bu konuda yeterli imkana sahip bir marka. Bu sayede satın alacağınız bisiklet ile ilgili herhangi bir sorun yaşayacak olursanız rahatlıkla çözüm bulabileceksiniz. Shimano’dan parçalar ile sorun yaşama ihtimaliniz ne kadar düşük olsa da bu imkanın bir kenarda saklı olması büyük bir koz. Vites geçişleri ve sürüşte tatminkar olan Bisan MTX 7050 özellikle hafta sonları çıkıp biraz gezeyim, şehir içindeki işlerimi halledeyim diyen kullanıcı kitlesine doğrudan hitap ediyor. Ancak arazide teknik sürüş yapayım, uzun turlara çıkayım diyorsanız daha üst donanıma sahip bir bisiklet bakmanızda fayda var. 

Maşa: MOZO
Jant: Alloy, Çift Katlı/Double Wall
Lastik: Mitas (26×2.10) (27.5×2.10) (29×2.10)
Fren Sistemi: V-Fren/V-Brake, Çelik/Steel
Ruble: SUNRUN, INDEX (7S) (14-28 T)
Zincir: KMC
Ön Aktarıcı: SHIMANO, TOURNEY FD-TY300
Arka Aktarıcı: SHIMANO, TOURNEY RD-TY300
Aynakol: Çelik/Steel (42-34-24 T) (170 mm.)
Pedal: FEIMIN Gidon: Çelik/Steel
Gidon Boğazı: Çelik/Steel
Fren & Vites Kolu: SUNRUN (3×7)