Bike İzmir ile Bike Pedia’nın ortaklaşa düzenlediği Bisan fabrika gezisi, Ocak ayının son Pazar günü 98 bisiklet severin katılımı ile gerçekleşti. Bisan’da bizi karşılayan kahvaltı ikramı ile başlayan bu güzel Pazar günü ziyareti, biraz dinlendikten sonra fabrika turu ile devam etti. Fabrikada bisiklet üretim hatlarını gezdiren teknik sorumlu Ali Koca, hatlarda ilerlerken üretilen bisiklet parçaları, montajları ve teknolojileri hakkında meraklı dostlara bilgi verdi, soruları yanıtladı.

Pekçok bisikletin bulunduğu sergi alanında yer alan bisikletleri, gezdikten sonra denememiz için hazırlanmış olan bisikletler, dostların beğenisine sunuldu. Trekking, şehir, yol, katlanır ve elektrikli bisikletleri ilk defa deneyen bisikletliler, bisikletler hakkındaki geri bildirimlerini Bisan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Orçun Bal’a ilk ağızdan iletme şansı elde ettiler.

Günün devamında ise Bike Pedia’nın hazırladığı hazine avı bizi bekliyordu. Titizlikle hazırlanmış sorular birbirine bağlı şekilde çözülecek, takımlar cevapların işaret ettiği noktalarda, bir sonraki soruyu bulup, son cevaba kadar zincirleme soruları çözmeye devam edeceklerdi. Son cevapta ise Bisan’ın hazırladığı sürpriz hediyeler kendilerini bekliyordu. Bu heyecanlı yarışmayı kazanan “2 Böcek 1 Çiçek” takımının üyeleri Ebru Yorgancı, Bertan Şahin ve Serkan Otur oldu. Yarışmacılardan maceranın kısa özetini dinledik:

Ebru Yorgancı: Bike İzmir ailesiyle Bisan fabrikasına yaptığımız gezi içinde düzenlenen hazine avı yarışması çok iyi düşünülmüş ve organize edilmiş bir organizasyondu. Çok çekişmeli ve inanılmaz eğlenceli geçen 1 saatin sonunda sonuca ulaşmak hiç kolay olmasa da ben, Bertan ve Serkan’dan oluşan gurubumuzla ipi göğüsledik. Bisan’ın bizlere verdiği ödüller için de ayrıca çok mutlu olduk. Kendilerine tekrar teşekkür ederiz. Bisan, Bike Pedia ve Bike İzmir ailesi iyi ki varsınız. Herşey harikaydı ve müthiş keyifliydi.

Serkan Otur: İlk başta şuraya buraya bişey sakladık, bulun bakalım formatında bir oyunla karşılaşacağımı düşünmüştüm. Ancak oyunun içine girince iyi çalışılmış bir oyun olduğunu anladım. Gezgin Pınar bizi peşine takıp maceranın içine sürükledi. Bu keyifli turu ve oyunu hazırlayıp bizi eğlencenin içine sürükleyen Bike İzmir ekibine, fabrikanın kapılarını böyle uçuk bir ekibe açan Bisan bisiklet fabrikasına çok teşekkür ediyorum. 

Bertan Şahin: Her pazar günü olduğu gibi evde oturmayarak Bike İzmir ve Bikepedia’nın düzenlediği Bisan Fabrika Gezisi’ne katıldık. Fabrikaya vardığımızda önce hep birlikte kahvaltı yaptık, sonrasında fabrikayı gezerek bir bisiklet nasıl üretilir bunu gördük. 2020 model bisikletleri deneyerek farklı bisikletler hakkında fikir sahibi olduk. Ama hepsinden güzeli Hazine Avı yarışmasında ekip olarak birinci gelmemiz. Bisikletli Gezgin Pınar bulmacalarıyla, koşuşturmacalı, eğlenceli, heyecanlı ve çok keyifli bir etkinlikti. Ebru ablam ve Serkan abimle yarışma sonunda gülen taraf biz olduk. Orçun beyden hediyelerimizi aldık. Bizi ağırladıkları için Bisan ailesine, bu organizasyonu düzenleyen Bikepedia ve Bike İzmir’e çok teşekkürler. 

Hazine avı kazananları hediyelerini aldıktan sonra, Bike Pedia Aralık sayısı bulmacasını çözen ve bisiklet kazanan talihli Esra Yürük MTS4500 bisikletini Ali Orçun beyden teslim aldı. Bike Pedia’ya yakın takipte kalın, Şubat ayı bisikletli gezgin Pınar’ın maceralarını takip edin, bulmacayı çözün, [email protected]’ye mail atın, 1 adet Bisan marka MT 4500 bisikleti kazanma şansını siz de yakalayın.

Bisan’a Pazar günlerini bize ayırıp, Bike İzmir ve Bike Pedia ailesine gösterdikleri misafirperverlik ve yakın ilgi için tekrar teşekkür ediyoruz.