Wahoo Fitness uygulamasını etkinliklerinizin kaydı için kullanıyorsanız yeni bir bisiklet “profili” eklemek için ne yapmak gerekir? 

Uygulama hazır olarak birkaç bisiklet profili ile gelmekte olsa da birden fazla bisikletiniz olduğunda ve bunlarda farklı farklı algılayıcılar bulunduğunda “Cycling” olarak ayarlanmış olan bisiklet profilini kullanmanız karışıklığa yol açacaktır. Bunun için yeni bisikletiniz ve algılayıcıları için yeni bir profil oluşturup kullanmanız en doğru işlem olur. Bu oldukça kolaydır. 

İlk iş olarak “Settings” kısmına girilir. Burada “favori” etkinliklerinizin “Workout Profiles-Antrenman Profilleri” başlığı altındaki profillerini göreceksiniz. Altında da “Create Workout Profile-Antrenman Profili Oluştur” girişi yer alır. Bu girişi kullanarak açılan “Select Template-Şablon Seç” sayfasında seçip kullanabileceğiniz şablonlar sıralanır. 

New-Yeni ve Copy Existing-Var Olanı Kopyala seçeneklerinden biri ile istediğiniz profile uygun olanı seçip devam edilecek. Eğer “New-Yeni” seçili olarak işleme devam edersek seçilen profilde algılayıcılar ve şablon üzerinde yapılmış diğer değişiklikler olmayacaktır. Biz yeni bir bisiklet ve yeni algılayıcıları tanımlayacağımız için “New-Yeni” ve “Cycling-Bisiklet Sürmek” seçimlerini yaparak devam ediyoruz. 

Açılan sayfada yeni profilinizi en iyi tanımlayacak uygun bir isim girmeniz isteniyor. Bisikletinizin ismi veya modeli gibi kolay anlaşılacak bir tanım olarak isim belirlemeniz en uygunu olacaktır. 

Sonrasında yeni oluşturduğunuz profilde kullanılacak algılayıcıların tanıtımına geliriz. Algılayıcılarınızı pedal çevirerek ve/veya algılayıcının bağlı olduğu tekerleği döndürerek çalışır hale getirmeniz gerekir. Aynı şekilde nabız bandınızı da takmalısınız. Elbette bisikletin ve algılayıcıların yakınında olmanız gerekecektir. “Add a New Sensor-Yeni bir algılayıcı ekle” seçeneği ile tarama-tanıma işlemini başlatırız. Kısa bir süre sonra tanınan “Sensor-Algılayıcı”lar “Unsaved Sensors-Kaydedilmemiş Algılayıcılar” olarak listelenir. Yeni algılanan üzerine tıkladığınızda açılan sayfada varsa ek ayarları yapabilirsiniz. “Save Sensor-Algılayıcıyı Kaydet” seçeneği ile tanıtma ve kayıt işlemini tamamlarız. Örneğimizde kadans-hız algılayıcısı tanındı ve ek bir ayar seçeneği yoktu.

Şimdi yeni algılayıcının hangi profillerde kullanılacağının seçileceği sayfaya geliriz. Yeni algılayıcı yeni bir bisiklet üzerinde olduğu ve sadece bu bisikletle ilgili profilde kullanılacağı için sadece yeni profilimizdeki işareti bırakır istemediklerimizin işaretini kaldırıp devam ederiz.

Benzeri şekilde nabız bandımızı daha önce tanıtmışsak kullanılacağı profillere yeni profili eklememiz veya yeni tanıttığımızda bunu da yeni ve kullanılacağı eski profiller için işaretlememiz gerekir. 

Artık yeni profilimiz ile sürüşümüzü yapabiliriz.