Bütün hazırlıklar tamamdı. Cuma akşamı olmuştu bile, heyecan dorukta, hareket edecek olan aracımıza yerleşmiştik. Saatler geceyarısı olduğunda kontak açıldı, motor çalıştı ve unutulmaz yolculuğumuz başladı. 

Sabahın ilk ışıkları ile Isparta’ya bağlı Şarkikaraağaç’ta otobüslü yolculuğumuz sona erdi. Yarı uykulu gözlerle indik, ama ayılmamız çok uzun almadı. Bisan aracı ile buluşmamızın ardından iki gün boyunca kullanacağımız bisikletlerimize kavuştuk. Bisan tam 34 adet farklı bisiklet ile turumuza destek vermişti. Yol bisikleti, şehir bisikleti, dağ bisikleti, fatbike ve elektrikli bisikletler derken birçok çeşit bisikleti, efsane bir rotada tecrübe etme şansımız olacaktı. Bisikletlerimiz kuruldu, pedalları takıldı, herkes Bisan’ını seçti ve yollara koyulduk. 

Bundan sonrası için sürüş yaptığımız rota ancak yaşanabilir! O kokuyu, o rüzgarı ve manzarayı, daha doğrusu manzaranın verdiği hissi size nasıl aktaracağımı bilemiyorum. Dilerim bir gün her bisiklet sevdalısı bunu yaşar. Isparta’ya hiç gittiniz mi? Gitmediyseniz yolunuz mutlaka oraya düşsün. Ölmeden Beyşehir gölü kenarında pedal çevirin, o turkuaz rengi suyu çıplak gözle görün. Göl üzerinde uçan daha önce hiç görmediğiniz kuşları görün, kokuları alın. Küçük molalar vererek, yollara sarkmış kiraz, erik, dut, elma ve vişne ağaçlarının sizlere ikram ettiği meyvelerden yiyin. Hatta yıkamadan yiyin, çünkü her şey o kadar doğal ki, şehirden uzaklaşmak bu olmalı… İşte, kısa ama bir o kadar dolu bu yolcuğumuz Yenişarbademli köyüne kadar böyle devam etti. Sonra otobüsümüze atlayıp, kısa bir süre sonra Aksu’daki Zindan Mağarasına ulaştık. 

Zindan Mağarası, Erken Helenistik döneme ait bir su kanalı, 800 m kadar yatay devam etmektedir. Birçok sarkıt bulunan mağara içinde suyun zamanla şekil verdiği kaya oyuntuları ve sarkıtlar görülmeye değer. Bizi ise en çok etkileyen sanırım mağaranın soğukluğu oldu. Derinleştikçe düşen sıcaklık gün boyu güneşten yanan bizlere çok iyi geldi. Suyun mineral bakımından zengin olması ise bayanları çok cezbetti.

Akşam, Eğirdir gölü kenarındaki otelimize yerleşip, göl kenarında doğal göl levreklerimizi yedik. Sabah bizi daha başka güzellikler bekliyordu.

Turun son gününün başlangıcında ise Eğirdir gölünün açık mavi suyu çevresinde salına salına sürüş yaptık. Sonra tekerlerimiz son nokta olan Kovada Gölü Milli Parkı’na döndü. Gölün kendinden çok bizi göle götüren yol mükemmeldi. Milli parktaki ağaçlar kadar yaşlanabilmeyi diledik. Koyu gölgelerinden geçtik ve bizi serinletmelerine izin verdik. Kısa ama unutulmaz bir yolculuk sonunda ulaştığımız nokta ise tam bir ödül oldu. Kovada gölü Türkiye’nin unutulmaz güzelliklerinden biri olmalı. Bol sazlık ve durgun göl suyu, kuşlar, sudaki balıklar, kurbağalar ve alabildiğince sudaki bulut yansıması…

Isparta’ya ait Beyşehir, Eğirdir ve Kovada Gölleri bizi iki gün boyunca misafir ederken, Bisan’ın sağladığı birçok çeşit bisikleti değişe değişe sürdük. Hiç denememiş olanlar e-bike, yol bisikleti, MTB kullandı. Herkes Bisan’ını seçti. Yol boyunca bize sağlanan lojistik ve teknik destek ise sürüş konforumuzu artırdı. Bisan’a verdiği destek ve “Döngünden çık, Hayata karış!” diyerek bizle yola çıktığı için teşekkür ederiz.

NE DEDİLER?

Merhaba. Ben Mustafa Kemal KARA, 38 yaşındayım, bilgisayar mühendisiyim. Hayatımın her alanında her zaman spor vardı. Çok hareketli bir çocuktum, çok küçük yaşlarda bisiklete binmeye başladım. İstanbul’da yaşıyordum, Bakırköy Devlet Hastanesi’nin çok güzel bir çamlık ormanı vardı. Küçük yaşımda oraya bisikletimle gider, bisikletimi bir ağaca bağlar ve ormanda koşardım. Çocukluğumda, İstanbul’da, Beyoğlu, Eminönü, Taksim gibi yerlerde hep bisiklete binerdim. O zaman bisiklet yolları bu kadar gelişmemişti, hatta hiç yoktu. İlk sahip olduğum bisiklet Bisan’dı, üzerimizdeki formanın mavisi ile aynı renkti. Bisikletim karne hediyesiydi ve benim için çok özeldi. Arkadaşım bir tur binmek istedi, hemen geri gelecekti. Bisikletle kaza yapmış şekilde geri geldi; ön jant ve amortisör yamulmuştu. Çok üzülmüştüm. Bisan’ın benim için, hem ilk bisikletim olmasından dolayı hem de arkadaşımın bisikletime verdiği hasardan dolayı tatlı ve acı anlamları vardır. 

2009 yılında İzmir’e geldim. Baktığınızda, İzmir aslında bir bisiklet kenti. Şehrin çeşitli bölgelerinde kendi başıma, solo sürüşler yaptım. Solo sürüşlerin yanı sıra, farklı bisiklet gruplarıyla da sürme şansım oldu. Ancak bir türlü, tam anlamıyla mutlu olamadım. Bunun üzerine, 16 Ekim 2015 tarihinde Bike İzmir bisiklet topluluğunu kurdum. Çevremde pek çok kişi “bu iş çok zor, yapamazsın” dedi. Ancak, sosyal medya çok büyük bir güç, doğru kullandığınızda başaramayacağınız neredeyse hiçbir şey yok. Bugün genel olarak baktığımızda sosyal medya TV’den ya da yazılı basından çok daha güçlü durumda. Sizin sosyal medya üzerinden paylaşacağınız bir fotoğraf ya da atacağınız bir tweet gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Ülke olarak buna çok ihtiyacımız var. Şöyle ki; sosyal medyada arkadaş sayınıza baktığımızda belki %1’lik bir kesim bisiklete biniyordur. Paylaşacağınız fotoğraflar ya da yapacağınız yorumlar ile çevrenizdeki insanları bisiklete özendirebilirsiniz. 

Ben kendi adıma bunu misyon edindim. Daha çok kişinin bisikletle tanışması için çaba harcıyorum. Zamanlarını evde oturarak, televizyon karşısında geçirmeleri yerine, kişilere hareket kazandırmak; bu anlamda sadece İzmir’e değil, bütün Türkiye’ye bir şeyler katabilmek çabasındayım. Bütün Türkiye’deki bisiklet gruplarını takip ediyorum ve görüyorum ki Bike İzmir ekibinin gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerin neredeyse hiç biri başka bisiklet grupları tarafından yapılmıyor ve sosyal medya paylaşımları bulunmuyor. Bu anlamda Bike İzmir grubunun kurucusu olarak gurur duyuyorum. 

Tabi ki bu sadece benim ya da Züleyha’nın paylaşımlarda bulunmasıyla olabilecek bir katkı değil. Sizin de sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunmanız, yeni kişileri aramıza katabilmemiz, insanları bisikletle tanıştırabilmemiz için çok değerli. Bu paylaşımlarda bulunarak, sadece kendinizi değil, hiç ummadığınız bir arkadaşınızı da harekete davet edebilirsiniz. Umarım sizlerde çevrenizdeki kişileri bisikletle tanıştırırsınız. 

Bisikletsiz olarak, araçla çok fazla gezdim, pek çok noktaya gittim ve bisiklet gerçekten bambaşka. “Camdan değil, candan yaşa” cümlemizin doğuşu da bu şekilde oldu. Araçla bir yere giderken çok anlık geçiyorsunuz. Ancak bisikletle geçtiğinizde, sallanan yaprağı fark edebiliyorsunuz, öten kuşları duyabiliyorsunuz, etrafta yayılan çiçek kokularını fark edebiliyorsunuz. Bunları hissetmek çok ayrı duygular. Tur boyunca bunu ilk kez tecrübe eden arkadaşlarımız vardı içimizde. 

Bisikletin, Bike İzmir’in yanı sıra, bir de Bike Pedia’dan, Türkiye’nin ilk dijital bisiklet dergisinden, bahsetmek istiyorum. Bike Pedia bizim için henüz bir bebek. Ancak görüyoruz ki çevremize şimdiden katkılar sağlamaya başladık. Bu anlamda Bike Pedia ekibi olarak çok büyük mutluluk duyuyoruz. Ancak tabi ki, sizlerin desteği bizler için çok değerli. Sosyal medya hesaplarından dergimizi takip edebilirsiniz. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Bir başka turda görüşmek üzere.

Herkese merhaba. Ben Züleyha DİKBAŞ. Bu iki gün benim için çok özel ve güzel geçti. Öncelikle geçen yıl yapılan rotanın, dostlarımızla birlikte tekrar yapılması, anılarımın tekrar canlanması ve üzerlerine yenilerinin eklenmesinin tadı bambaşka. Bisiklet sürmeye aşığım, bunu dostlarla yapınca tadı ikiye katlanıyor. O yüzden, gelen herkese, cesaret eden yeni kullanıcılara, aramızda olan, olmayı tercih eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ayrıca, Bike Pedia olarak bu bisiklet etkinliğini organize etmiş olmamız ve Bisan firmasının çok büyük desteğinin olması, bu turu benim için daha da özel kılıyor. Herkese teşekkür ediyorum. Ben çok eğlendim. Bir sürü yeni anım oldu. Umarım seneye gelenekselleştirip, farklılaştırarak yeni bir tur organize ederiz. Bir başka turda görüşmek üzere.

Ben Eray DEDİK. İzmir’de kendi çapımda ya da arkadaşlarımla bisiklet sürüyorum. Ancak ilk kez böyle profesyonel bir ekiple birlikte bisiklet sürüşüne tanık oldum. Siz bisiklet sürerken çok özendim, keşke ben de aralarında olsaydım dedim, her ne kadar arabada zaman zaman uyumuş olsam da… Ama bisikletten daha hızlı koştuğuma tanık olduğunuz anlar da oldu. Çekim yapmadığımız bir zamanda, sizlerle bisiklet sürmeyi çok isterim. Sizinle tanıştığıma çok memnun oldum. Güzel vakit geçirdim, tekrar görüşmek üzere.

Herkese merhaba. Ben Derim TOKATLI. Yıllardır prodüksiyon işleri yapıyorum, reklam işleri yapıyorum, TV programları çekiyorum. Bu benim çektiğim belki 9 ya da 10. bisiklet etkinliğidir. Çok güzel bir ekip olduğunuz görülüyor. Çoğu ekipte bu birlik, beraberlik, arkadaşlık yakalanamıyor, kopukluklar oluyor. Siz çok başarılı, çok güzel bir ekipsiniz. Diğer organizasyonlarınızda da çekim yapmak isterim. Çok güzel fotoğraflar, videolar çektik. Bunlardan klipler oluşturularak, sosyal medya paylaşımları yapılacak. Her şey için teşekkürler. Gezmeye devam.

Merhaba. Ben Ufuk DEMİREL. 2013 yılında Hava Kuvvetleri’nden emekli oldum. 31 yıl görev yaptım, 42 yıl da hizmet verdim. Emekli olduktan sonra ikinci baharımı yaşamaya başladım. Bisiklet ile tanışmam ikinci baharımın 5. yılında oldu. Geçen sene bu zamanlar bisiklet ile tanıştım. Yaklaşık 9 aydır da Bike İzmir ailesi ile bisiklete biniyorum. Bu süreç içerisinde, Bike İzmir ailesiyle çok güzel gezilere katıldım. Bu tur ikinci uzun turum oldu. Tura Şarkikaraağaç’tan başladık. Harika bir kahvaltı yaptıktan sonra Beyşehir gölü etrafında, Bisan’ın katkılarıyla çok keyifli, çok rahat bir tur gerçekleştirdik. Akşam Eğirdir göl bölgesine geçtik. Orası da bambaşka güzeldi. Benim için en güzel kısım Eğirdir göl bölgesiydi. Harika bir manzarası vardı. Daha sonra Zindan Mağarası’nı ziyaret ettik. Hayatımda gördüğüm en güzel turlardan bir tanesi Zindan Mağarası turuydu. Kayaların şekilleri, akan suyun neden olduğu sarkıtlar, çok ilginç görüntülerdi. 

İkinci gün Kovada gölü etrafında bisiklete bindik. Turlara katıldıkça, deneyimlerimiz, performansımız, grup sürüşü tecrübemiz artıyor.  Bu tura katkısı olan başta Mustafa Kemal KARA’ya olmak üzere, emeği geçen artçımız Züleyha DİKBAŞ’a ve fotoğrafçımız Tanju TAŞÇILAR’a çok teşekkür ediyorum. Onların emeği ve katkıları olmadan bu tur gerçekleştirilemezdi. Gerçekten bu turun oluşturulmasında inanılmaz bir çalışma var. Bu güzellikleri herkese gösterdiği için Bike İzmir ailesine, etkinliklere katılan arkadaşlarıma tekrar teşekkürler.

Merhaba. Ben Ahmet YİĞİT. Torbalı’dan katılıyorum. Bu geziye Selçuk abinin sayesinde katıldım. Çok güzel bir rotaydı. İki gün boyunca çok güzel yerlerde bisiklete binme imkanı bulduk. Her şey için teşekkür ediyorum.

Herkese merhaba. Ben Şafak ERGÜL. Bike İzmir ailesi ile 2. yatılı turum. Öncelikle Bisan ailesine teşekkür ediyorum. Daha sonra Mustafa Kemal Kara’ya, yaptığı organizasyon için. Bizi getirdiği yerler, akşam yediğimiz yemek için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Züleyha Dikbaş’a da destekleri için çok teşekkürler. Aynı zamanda tur boyunca fotoğraf ve video çekimlerimizi yapan Eray ve Derim’e de teşekkür ederim. Tur boyunca hem bizimle pedallayıp, hem de harika fotoğraflarımızı çeken Tanju abiye de çok teşekkürler. Bu turda Duygu ile aynı odayı paylaştık. Yeni tanışıyoruz, ama çok keyif aldım, çok güzel vakit geçirdik. Yeni katılan arkadaşları tanıdığım için de çok şanslıyım. Umarım birlikte çok güzel turlara katılırız. Çalışmaya yeni başladığım için, eskisi gibi turlara katılamıyorum. Ama katılmak için elimden geleni yapacağım. Üniversite hayatımı Karadeniz’de geçirdim. Yeşile, doğaya alışığım diyebilirim. Ancak bu rota mükemmeldi. Gölün rengi, doğanın içinde pedallamak apayrıydı. 

Kaldığımız otel çok güzeldi. Ve her şeyden önemlisi, sevdiğimiz insanlarla birlikte vakit geçiriyor olmak çok değerli. Çok özenerek hazırlanmış bir turdu. Her şey için çok teşekkürler.

Merhabalar. Ben Duygu BABAK. Bike İzmir ailesine çok yeni katıldım, ilk yatılı turum. Daha önce pek çok bisiklet turu tecrübem oldu. Ancak 1,5 yıl gibi bir süre ara vermek durumunda kaldım. Mustafa Kemal KARA ve Züleyha DİKBAŞ’ın keşfettikleri güzellikleri paylaşıyor olmaları ve benim de bu paylaşımdan payıma düşeni alabiliyor olmamdan dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum, her ikisi de çok değerliler. Paylaşımlarından ve çabalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Tur boyunca farklı bisikletler deneme imkânı buldum. İlk kez yol bisikleti denedim. İlk gün baya stres yaşadım; “Eyvah! frene basabilecek miyim, ya dengem bozulursa? …” diye. İkinci gün, bisiklete alıştıktan sonra çok keyif aldım. Döner dönmez bir yol bisikleti arayışına girip, “Burn” turları için antrenmanlara başlayacağım. Sağladığı bisiklet desteği ve lojistik destek için Bisan ekibine de teşekkür ederim. Güzergah harikaydı; gölün kenarında bisiklete binmek, doğayla iç içe olmak muhteşemdi. Selçuk abinin ’de dediği gibi beynimi dinlendirdim dönüyorum. Her şey için sonsuz teşekkürler. En kısa sürede bir başka turda görüşmek üzere. 

Merhaba. Ben Muammer KARA. Öncelikle, rota hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Daha önce gazetede, internette Eğirdir gölünü görüyordum ve dün akşama kadar da, hep gelmek istediğim yere geldiğimin farkında değildim. Sizlerle beraber olmak için geldim, gelmek istediğim yere gelmiş olduğumu dün akşam fark ettim. Tur rotası harikaydı. Bir kez daha gelmek istiyorum. Çok memnun kaldım. Bisan’ın neredeyse bütün bisikletlerini deneme fırsatı buldum. Tecrübem arttı. Bize bu fırsatı sunduğu için Bisan’a çok teşekkür ediyorum. Emekliyim, Bike İzmir ailesiyle 2 sene önce tanıştım. 2 senedir düzenlenen her tura katılıyorum. Her tur birbirinden güzel oluyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bir başka turda görüşmek üzere.

Herkese merhaba. Ben Sertan TÜRKÖZÜ. Öncelikle mükemmel bir rotaydı, emeklerinize sağlık. İkinci konaklamalı turumdu. Böyle turları manzara turu olarak adlandırıyorum. Harika bir manzaraya karşı bisiklete binme şansımız oldu. Yeni arkadaşlarla da tanışma fırsatım oldu. Her şey çok güzeldi. Teşekkürler.

Merhaba. Ben Tanju TAŞÇILAR. Mustafa Kemal KARA’nın da belirttiği gibi uzun süre birlikte sürdük, birlikte 17.000 km civarında yol yapmışızdır, yapmaya da devam edeceğiz. Hepsi birbirinden keyifliydi. Bu tur da çok güzeldi. Mümkün olduğunca hepinizin resmini çekmeye çalıştım. Rotayı keşif turundan sonra incelemiştim. Çok güzel bir rotada bisiklete binme fırsatı yakaladık sayenizde. Tabi ki bu rotanın keşfi, bu turun organizasyonu Mustafa Kemal KARA’nın çok yoğun, detaylı çalışması sonucu ortaya çıktı. İlmek ilmek örülmüş bir tasarım gibi turun her aşaması organize edildi. Her şey için çok teşekkürler. 

Merhabalar. Ben Özkan BALABAN. 2 yılı biraz geçkin bir süredir Bike İzmir ailesiyle birlikte bisiklete biniyorum. Çok fazla tura katıldım, ancak ilk kez şehir dışına yapılan, yolun belirli bir bölümünün otobüsle seyahat edildiği bir tura katıldım. Tur ile ilgili söylenebilecek pek fazla şey olduğunu sanmıyorum. Her şey harikaydı. Beni en çok etkileyen göl oldu. İlk kez bir turda bisiklete binmenin önüne bir manzara geçti benim için. Umarım bir kere daha gelme fırsatım olur. Bike İzmir ve Bike Pedia ailesine her şey için çok teşekkürler. 

Herkese merhaba. Adım Sevcan ALPER. Yaklaşık 2 yıldır Bike İzmir ailesiyle birlikte bisiklete biniyorum, 4 yıldır da bisiklet kullanıyorum. Çok güzel bir turdu. Organizasyon, rota, kaldığımız otel, Bisan’ın vermiş olduğu destek dört dörtlüktü. Özellikle Bisan’ın sağlamış olduğu lojistik destek çok önemliydi. Uzun yol ya da kısa yol da fark etmez, lojistik destek bisiklete binerken son derece önemlidir benim için. Bisan’a, Mustafa Kemal KARA’ya, Züleyha DİKBAŞ’a gerçekleştirdikleri organizasyondan dolayı çok teşekkür ediyorum. Aramızda yeni arkadaşlarımızda vardı. Onlarla tanıştığım için de çok mutlu oldum. Başka bir turda görüşmek üzere.

Merhaba. İsmim Özgür AYKOL. Basın mensubuyum. 2 seneden fazla zamandır da Bike İzmir ailesiyle bisiklete biniyorum. Bu tur, benim ilk uzun turumdu diyebilirim. Benim için farklı bir deneyim oldu. Rota çok güzeldi, çok beğendim. Herkese tura katıldığı için çok teşekkür ediyorum. 

Merhabalar. Ben Ediz AY. Benim için çok güzel bir tur oldu. Pek çok bisikleti deneme fırsatı buldum. İlk kez yol bisikleti kullanma imkânı buldum. Rotamız muhteşemdi. Beyşehir gölünün rengini asla unutamayacağım sanırım. Herkese bu tura katılım gösterdiği için teşekkür ederim. Tabi ki Mustafa Kemal KARA ve Züleyha DİKBAŞ’a da emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.

Aynı şekilde Bisan ailesine de teşekkürler.

Merhaba. İsmim Zeynep KAHRAMAN. Bisiklette çok yeniyim. Ekibin en arkasında bisiklete bindim. Bu turu tamamlamış olmam benim için bir mucizeydi. Rota harikaydı. Hepinizi tanıdığım için çok mutluyum. Her şey için teşekkür ediyorum.

Merhaba. Ben Burcu CAN. 4 yıldan beri bisiklete biniyorum. Erkek kardeşimin sayesinde bisiklete başladım. Bike İzmir’i yıllardır duyuyordum. Ancak hep kendi halimde bisiklete bindiğim için, bir grupla binemem diye düşünüyordum. Sonra bir gün bir şehir içi turuna katıldım ve grupla sürüşün de ne kadar keyifli, eğlenceli olduğunu gördüm. Çok güzel insanlarla tanıştım. Eğirdir turu, sanırım hayalimdeki turdu. Gölün kenarında doğayla baş başa bisiklete binmek harikaydı. Bu organizasyonu gerçekleştirdiği için Mustafa Kemal KARA’ya ve Züleyha DİKBAŞ’a çok teşekkür ediyorum.

Merhaba. Ben Tayyar UÇAR. Aslında tura gelemiyordum, son dakika gelmeyi başardım ve çok keyif aldım. Bike İzmir ailesiyle pedallamak zaten çok keyifli. Üzerine bir de gölün etrafında doğanın içinde bisiklete binmek bambaşka bir keyif verdi. Bisiklete binmek benim için bambaşka bir heyecan. Pedallayabildiğim sürece Bike İzmir ailesiyle birlikte yeni yerler keşfetmek, farklı rotalarda sürmek istiyorum. Her şey için çok teşekkürler.

Merhaba. Adım Murat KAHRAMAN. İzSu’da güvenlik olarak çalışıyorum. İlk görev yerimde aktif olarak turlara gelebiliyordum, ancak ikinci görev yerimde, vardiya değişikliği olduğundan dolayı eskisi kadar aktif katılım gösteremedim. Şu anda görev yerim tekrar değişti. Umarım bundan sonra daha aktif bir şekilde turlara katılabileceğim. Bisiklet sürmek, kendi gücümle bir noktadan başka bir noktaya ulaşmak bana çok büyük bir keyif veriyor. Böyle bir turu organize ettiğiniz için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 

Merhaba. İsmim Mustafa KARAKAŞLI. Bu benim 2. yatılı turum.  Züleyha ablanın da belirttiği gibi çok güzel anılar biriktirdik. Farklı bir deneyim yaşamış oldum. Mustafa Kemal KARA ve Züleyha DİKBAŞ’a ayrıca teşekkür etmek istiyorum, bu turu düzenledikleri için.

Merhaba. Adım Yağız ATICI. Güzelyalı ortaokulunda okuyorum. Bu turdan çok memnun kaldım. Bisikletler çok güzeldi. Bir tanesinin benim olmasını çok isterdim. Rota harikaydı. Bir daha gelmek isterim. En çok Kovada gölü etrafındaki sürüşü sevdim.

Merhaba. Ben Dilek DEMİR, Yağız ATICI’nın annesiyim. Oğlum bisiklete binmeyi çok seviyor. Hep turlara katılmak istiyordu. Sonunda isteği gerçek oldu. Sizleri tanıdığımız için çok mutluyuz. İyi ki sizleri tanıdık, iyi ki bu tura geldik. Her şey için teşekkürler.

Merhaba. Adım Selçuk DONAT. Mustafa bu tura katılmamda çok etkili oldu. Son dakika karar verdim ve iyi ki de gelmişim. Yeni kişilerle tanıştım. Herkes çok keyifliydi. Mustafa ve Züleyha olduğu zaman, zaten her şey çok güzel oluyor. Rota mükemmeldi. Doğayı çok seviyorum, yeşil beni büyülüyor. Doğanın içinde bisiklete binmek apayrı bir keyifti. Bu tarz turlarda beynimi dinlendirip dönüyorum, çok iyi geliyor. Pedal çevirebildiğim sürece Bike İzmir ailesiyle pedallamak istiyorum. Her şey için teşekkürler.

Merhaba. Ben Demet YILDIZTEKİN. Nam-ı değer kurabiye canavarı. Hem yaparım, hem de yerim. İlk yokuşu tırmandığımda kendi kendime şunu söyledim; “Kendimi bu kadar yormak için üstüne neden para verdim, deli miyim ben!?” Ama iyi ki de vermişim, iyi ki de gelmişim. Çok mutlu bir şekilde evime dönüyorum. Burada kurduğum arkadaşlıklardan, dostluklardan, turu tamamlayabilmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. İmkanlarım el verdikçe ve gücüm yettikçe, sizlerle bisiklete binmeye devam edeceğim. Her şey için teşekkür ederim. 

Merhabalar. Ben Sefa KUPLAY. Aranıza çok yeni katıldım. Bisikleti çocukken kullanıyordum. Ancak uzun mesafe olarak ilk etkinliğim. Çok güzel bir turdu. Doğa ile baş başaydım. Beyşehir gölünün mavisi, doğanın yeşili çok etkiledi. Ruhum dinlendi, şehrin stresinden kısa bir süre de olsa uzaklaşmış oldum. Çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir etkinlikti. Fırsat buldukça turlara katılmaya çalışacağım.

Merhaba. İsmim Canan Müjgan ÇUFADAR. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde avukat olarak görev yapıyorum. 8 yaşından beri spor hayatıyla iç içeyim, profesyonel sporcuydum. Bu tura gelmeye de kas kütleme güvenerek karar verdim. İyi ki de gelmişim. Bisiklet konusunda çok fazla tecrübeli ve deneyimli değilim. Gözlemlerimi paylaşabilirim. Mustafa KARA ve Züleyha DİKBAŞ’ın özverisi, verdikleri destek taktire şayan. Arkadaş grubu çok güzel, çok güzel bir iletişim var. Bu tur sayesinde, bisiklette çok ciddi yol kat ettiğimi düşünüyorum. Vites kullanmasını öğrendim. Onun dışında da çok eğlendim. Umarım bundan sonra da turlara katılma fırsatı yakalarım. 

Merhaba. Ben Nezahat ÖZDEMİR. Yeni emekli oldum. 50 yaşıma yaklaşırken bisiklet sürmeyi öğrendim. Çocukken de bisikletim olmadı. BİSİM’lerde oğlumun desteği ile bisiklete binmeyi öğrendim. Çeşitli bisiklet turlarına, festivallere katılmıştım daha önce. Ancak bir yıl boyunca, iş yoğunluğum nedeniyle bisiklete ara vermek durumunda kaldım. O nedenle tur boyunca elektrikli bisiklete binmeyi tercih ettim. Bu turdan çok memnun kaldım. Yokuşlar çok yordu, ama akşam otele yerleştikten sonra yediğimiz harika akşam yemeği bütün yorgunluğumu unutturdu. Bisan bisikletleri çok güzeldi. Burada kurulan arkadaşlıklar, dostluklar çok güzeldi. Her şey için teşekkürler.

Merhaba. Adım Mustafa ALAGÖZ. Iğdır, Tuzluca ilçesinin Ermenistan sınırında öğretmenlik yapıyorum. Trekking ya da kamp organizasyonlarını takip ediyorum. Katılacağım organizasyon son dakika iptal olunca sizlerle gelmeyi tercih ettim. Zaten sürekli dağ bisikleti kullandığım için bu tarz etkinliklerde bisiklet sürmeyi tercih etmiyordum. Grup ile ilk kez bisiklete bindim. İyi ki de gelmişim. Ekip olarak harika bir topluluk, imkanım olursa sizlerle tekrar bisiklete binmek isterim. Çok güzel dostluklar, arkadaşlıklar kuruldu. Bu turu düzenlediği için Mustafa Kemal KARA’ya çok teşekkür ederim.