Strava, yeni “Yerel Efsaneler” özelliğiyle performans ortamını yeniden canlandırıyor. Bu özellikte kazanmak için en hızlı olmanız gerekmiyor. Birçok bisikletli için temel bir veri toplama kaynağı olan Strava, lider tablolarının hiyerarşisini demokratikleştirmek istiyor.

Bu yeni özelliği ile Strava, rekabet göstergesini doğrudan hızdan çabaya çeviriyor. Bu, tam bir zindeliğe veya dişli avantajına sahip olan sporcuların artık platformda baskın olmayacağı anlamınada geliyor. Daha geniş anlamda bu yeni “Yerel Efsaneler” güncellemesi, Strava’nın rekabetçi sıralamalarına göre hızdan daha sağlıklı bir alternatif sunmasını sağlıyor.

Bu yeni özellik ile, göstermiş olduğunuz çabaların tutarlılığı için ödüllendiriliyorsunuz. Yerel Efsane olmak isteyen kullanıcılar, sadece tutarlı olmak zorunda. Belirli bir segmentteki herkesten daha fazla çaba harcayan sürücü, “Lauren” tacını kazanarak “Yerel Efsane” statüsüne ulaşıyor.

Cihazınızdaki yerel efsaneler segmentine, iOS kullanıcıları ayarlarda Yerel Efsaneleri seçerek, Android kullanıcıları da bisiklet simgesine dokunarak ulaşabilir.