MOLA KONSEPT & BİSİKLET

Yeni yıl ile birlikte yepyeni bir bölüme başlıyoruz. Bisiklet dostu kafeleri tanıtacağımız yazılarımızda ilk mekanımız çevre ve hayvan dostu, sevimli dekoru ile öne çıkan Mola Konsept.

İzmir doğumlu olan Deniz, iş ve eğitim hayatı dolayısıyla Türkiye’nin birçok bölgesini dolaştıktan sonra hayalini kurmuş olduğu kendi yerini açma fikrini eşi ile birlike hayata geçirmiş.

İzmir’in en güzel yörelerinden biri olan Bostanlı’da konumlanmış olan Mola Konsept, bisiklet dostu olmasının yanı sıra aynı zamanda hayvan dostu bir mekan. Daha önce Bostanlı sahil tarafında bulunan mekan şu anki yerine henüz iki buçuk ay kadar önce geçmiş olmasına karşın kafenin müdavimleri oluşmaya başlamış bile. Deniz’in önceki iş deneyimlerinin etkisinin büyük olduğu bu mekanın bilindik normal kahve mekanlarından farklı bir havası var. Şu andaki yerine taşınmadan önce daha değişik bir yaklaşıma sahip olan mekan, taşınma ile birlikte bisiklet ve motorsikleti de ekleyip farklı bir tarz elde etmeyi amaçlamış bir mekan Mola Konsept.

Bir bisikletlinin hem dinlenebilmesi, hem de olası ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için güzel bir şekilde tasarlanmış mekanda, bisikletindeki ufak tefek arızaları giderebilmesi, lastiğine hava basabilmesi gibi hizmetleri de müşterilerine ücretsiz olarak sunuyorlar. Şehir merkezinde bu tarz bir ihtiyaç noktasının bulunması onu birçok bisikletli için vazgeçilmez bir uğrak noktası yapacaktır. Bunun yanı sıra elektrikli bisiklet ya da motorsiklet kiralama ihtiyacınız varsa, farklı ve değişik modeller ile keyifli bir Karşıyaka turu yapabilirsiniz. Bu yaratmış oldukları kavram bir nevi bebekleri gibi. Onu yetiştirip daha da büyütme çabası içerisindeler. Hedefleri, Çeşme, Alaçatı, Güzelbahçe ve Urla gibi yerlerde de şubeler açabilmek. Tam da bisikletlilerin geçiş rotalarını hedeflemiş olmaları açısından oldukça güzel bir hedef.

Haftanın yedi günü gece 11’e kadar açık olan mekanda muhteşem kahvelerinin yanında, farklı güzellikte içecekleri ve leziz tatlıları tadabilirsiniz. Mekan sahipleri değişik damak tatlarını yakalamayı seviyorlar. Özellikle reyhan ile yapmış oldukları içeceği denemenizi tavsiye ederiz. 

Küçük yaşta iken yaşamış olduğu özel bir durumu düzeltmek adına bisikleti kendi işletme fikrinin içine dahil eden Deniz, teknolojinin gelişmesiyle birlikte çevreye zararlı olmayan bir yaklaşım yaratma çabası içerisinde. Dizaynı ve dekarasyonu ile dikkat çeken mekan, hafta sonları da değişik etkinlikler ile tanıtımlar, farklı kavramlı atölye çalışmaları gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Bikepedia ile ilk olarak kasım sayımız ile karşılaşmış olan Deniz’in, gerçekten profesyonelce hazırlanmış, ihtiyaca cevap verebilecek bir dergi olduğumuzu düşünmesi de bizi ayrıca memnun etti. Aynı zamanda dijital olması ve doğaya olan saygımız açısından da bizlere teşekkür etti. Biz de keyifle kahvelerinizi yudumlamanız ve ufak bir mola vermeniz için bu güzel mekana yolunuz düşmeli diyoruz. Bizler de Deniz’e ve güzel eşine bize ayırdıkları vakit için teşekkür ediyoruz.