Kentish Town’da, Bike House (Bisiklet Evi) sahibi Bahadır Kenzi, bisikleti çalınan bir kalp doktoruna bisiklet hediye etti.

Londra’da Kardiyolog olan Balrik Kailey, evinin önünden bisikleti çalınınca twiter hesabından “Bisikletinin hırsızlar tarafından çalındığını yeni veya ikinci el bir bisiklet almak istediğini, Ulusal Sağlık Servisi görevlilerine fiyat indirimi yapan bir bisiklet evi aradığını” sordu. Kailey’in Twitter’ı yoğun ilgi gördü. 

Doktorun tweetine yanıt veren 12 yıllık bisiklet evi sahibi Bahadır Kenzi, kendisine yeni bir bisiklet hediye edeceğini söyledi. Bahadır Kenzi’nin dükkanına gelen doktora fiyatı 380 sterlin olan Trek marka bisiklet hediye edildi ve evine kadar yollandı.

Bahadır Kenzi, “Koronavirüs salgınına karşı kahramanca mücadele veren doktorlar ve tüm sağlık çalışanlarının hakkı ödenmez. Nasıl bir katkı sağlayabilirim diye düşünüyordum. Twitter’da bu mesajı görünce Dr.Kailey ile iletişime geçtim. Bisikleti görevine gidip gelirken kullanıyor olması beni daha çok mutlu etti. İş yerimin camlarına astığım duyuruda da, sağlık görevlilerinin işlerin öncelikli olduğunu duyurdum” açıklamasında bulundu.