Tanınmış küresel triatlon markalarından biri olan Ocean Lava bu yaz Ege’ nin turizm cenneti Çeşme’ ye geliyor. Triatlon seveler, 12-13 Eylül tarihlerinde, Çeşme merkezden start alacak olan büyük organizasyonda ister orta mesafede solo ister takım isterse de sprint mesafe mücadele etme imkanı bulacaklar.

Bu yıl ülkemizde ilk kez düzenlenecek olan Ocean Lava serisinin Türkiye ayağı dünyanın önde gelen triatlon etkinliklerinden biri olma özelliğini taşıyacak. Serinin Çeşme ayağına dünyanın dört bir yanından gelen sporcu ve ailelerinin katılımı ile adeta triatlon festivali yaşanacak.

Dev organizasyon, İzmir Valiliği, Türkiye Triatlon Federasyonu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çeşme Belediyesi’nin ev sahipliğinde TRC Organizasyon tarafından gerçekleştiriliyor. Yarışa dair tüm bilgiler organizasyonun resmi sitesi olan http://oceanlavaturkey.com/ da spor severlerin bilgisine sunuldu bile.

Geçtiğimiz gün yapılan Ocean Lava Turkey organizasyonun tanıtım toplantısı sonrasında Proje Direktörü Alper Şensan konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

Şensan; Organizasyonun bir parçası olmaktan büyük bir heyecan duyduğum ve ülkemizde ilki Eylül ayında Çeşme’de düzenlenecek olan Ocean Lava Turkey Triatlon etkinliğinin teknik koordinasyon ve basın tanıtım toplantısı, İzmir Vali Yardımcısı Sn. Erhan Günay, Çeşme Belediye Başkanı Sn.  M. Ekrem Oran , İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn. Nuammer Uslu,  Türkiye Triatlon Federasyonu  Başkanı Sn.  Bayram Yalçınkaya  ve İzmir Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sn.  Ersan Odaman ’ın katılımları ve projede beraber yürünecek olan mezunu olduğum Bornova Anadolu Lisesi  ‘nin çok kıymetli vakfı  BALEV ’i temsilen Balspor kulüp Başkanı Sn.  Mehmet Muftuoglu  ‘nun da destekleri ile Çeşme Radisson otelde ilgili tüm birimlerin temsilcileri ile gerçekleştirildi. Tüm katılımcılara
destekleri için çok teşekkür ediyorum.

Bir özel teşekkürü de, projeyi kendilerine aktardığım ilk andan itibaren desteklerini esirgemeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.  Tunç Soyer ’e lisemiz ve organizasyon adına iletmek isterim.

Yerel ve ulusal medya mensuplarının kalabalık bir şekilde yoğun ilgisinin olduğu toplantıda sunumu gerçekleştirmiş olmak da ayrı bir keyif oldu benim için.

Aynı zamanda, ülkemizde de düzenlenmekte olan Oceanman Açık Su Yüzme yarışlarında emeği olan Alper Şensan ile Bike Pedia Nisan sayısında kapsamlı röportajımız olacak, sakın kaçırmayın.

Alpay AKHUN