Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun sitesinden yapılan kamuoyuna duyuruda, 12 – 19 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, tüm dünyayı etkileyen yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir açıklaması geldi.

Ülkemizin en önemli uluslararası spor organizasyonlarından olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nın aldığı sağlık tedbirleri kapsamında ertelenmesi konusunda, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, “Nisan ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu Eylül – Ekim aylarında yapmak üzerine çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

Salgına yönelik tedbirler kapsamında bazı organizasyonların ertelendiğini açıklayan Bakan Kasapoğlu, “Uluslararası düzeyde ilgiyle takip edilen ve branşın en önemli organizasyonlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu da ileri bir tarihe ertelendi. Federasyonlarımızın katılacağı ulusal ve uluslararası bütün seminerleri, toplantıları, eğitimleri ve kongreleri de iptal etmek durumunda kaldık. Bireysel sporlarda 81 ilde düzenlenen il birinciliklerini de erteledik” ifadelerini kullandı.

UCI ile yapılan görüşmelerin sonucunda belirlenecek yeni tarih ilerleyen zamanlarda duyurulacaktır açıklaması geldi.