Paris’te yaşayan gazeteci Fehim Taştekin koronavirüse yakalandığı ve 3 haftadır hastalıkla mücadele ettiğini açıkladı.

Yazmama sebebini ve hastalığındaki son durumu sosyal medya hesabından duyuran Taştekin, şu paylaşımda bulundu: “Ben düze çıktım” dedikten sonra anladım ki bu düzlük uzunmuş. Boğazda yanma ve ağır ateş geride kaldı. Tat ve koku alma duyguları geri geldi. Öksürük, ateş ve ağrılar devam ediyor. Öksürük konuşturmuyor. Doktor, “Evde kal, 5-10 güne düzelirsin” diyor. Budur arzuhalim, yazmama sebebim.”

Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan Taştekin, haftada dört gün Dauphine Üniversitesi’ne Fransızca ders için gidiyorum. Benim tahminim üniversitede kaptığım yönünde. Çünkü metro kullanmıyorum ve daha çok bisiklet kullanıyorum. Genelde insanlar metrodan kuşkulanıyor ama ben bisikletle gidip geldiğim için kuvvetle muhtemel sınıfta oldu. Son dönemlerde birkaç öğrenci aniden hastalandı ve okula gelmemeye başladı. Benim tahminim sınıfta öğrencilerden bana geçtiği yönünde.

Taştekin, ben kendi bağışıklık sistemimin güçlü olduğuna inanırdım. Normalde beslenmeye dikkat ederdim. Spor anlamında aktif olarak bisiklet kullanan biriyim. Vücudumu dinç ve canlı tutan bir insanım. Uyku düzenim çok hafiftir ve bu yüzden uykumu almaya çalışıyorum. Çünkü uyku da önemli. Bunun dışında geleneksel olarak beslenme konusunda kendi kişisel olarak bir takım izlediğim şeyler var. Mesela günde rahatlıkla bir bardak kefir yerim. Günde bir kaşık bal, zerdeçal ve karanfil karışımı yerim. Bunlar bağışıklık sistemini güçlendiren şeylerdir. Ceviz gibi günlük olarak aksatmadan yediğim şeylerde var. Bunlara önem veririm. Soğan ve sarımsak çok önemli. Tüm bunlara rağmen hastalandım.