‘Şu anda Avustralya’da olmak için en iyi yer orası’

Richie Porte , Santos Bisiklet Festivali’nde dört günlük yarışa hazırlanırken , Avustralya’ya dönmenin alınacak en iyi karar olduğuna inanıyor. Avrupa’dan seyahat etmek, iki haftalık zorunlu karantina ile kolay değildi, ancak Avustralya yazının tadını çıkardıktan sonra 2021 sezonuna erken başlamasına ve sık sık başarıya ulaştığı Adelaide’de yarışa dönmesine izin veriyor.

Yarışta Team Garmin Australia’yı yöneten iki kez Tour Down Under galibi, koronavirüs salgınının WorldTour etkinliğinin iptalini zorlamasının ardından bir araya getirilen Ulusal Yol Serisi yarışında yerel takımlarla karşı karşıya gelecek.

Porte, “Bu yarış benim için çok özeldi ve o kadar önemli ki geri gelebilmek çok güzel. “Şu anda Avustralya’da olmak için en iyi yer orası. İki haftalık karantina yapmak zorunda kaldık, herkesin Avustralya’ya geri dönmesi gerekiyordu ki bu çok kolay değildi, ama şimdi burada Adelaide’deyim. Bu, Avustralya’ya geri dönmek için verdiğim en iyi karardı ve sanırım, Avrupa’daki herkes için dört günlük bir ön başlangıç ​​olan bir yarış yapacağız. Gerçekten mantıklı.

Santos Bisiklet Festivali 21 Ocak Perşembe ile 24 Ocak Pazar günleri arasında gerçekleşecek. Hem kadın hem de erkek yarışları, Adelaide çevresindeki kasaba ve kırsal bölgelerden geçerek, 3. etapta Willunga Tepesi’ndeki popüler tırmanışla mücadele edecek ve bir kriter ile şehrin eteklerinde bitecek.

Yaz için Avustralya’ya dönen ve Avustralya merkezli Team BikeExchange olan bir dizi WorldTour profesyoneli, erkekler ve kadınlar yarışmalarında yarışacak. Alanın büyük bir kısmı yerli bisikletçilerden oluşacak.

Santos Tour Down Under yarış direktörü Stuart O’Grady, “Tüm bu (diğer) Avustralyalı erkekler evi tutarlı bir Avustralya ortamında eğitiyorlar, bu yüzden Riche’nin ne kadar yetenekli olduğu önemli değil, bu adamlar için bu onların dünya şampiyonluğu,” dedi.

“Ve Richie için ‘eve hoşgeldin’ ve hak ettiği övgüler ve umarım bir sonuç alır.”

Kaynak : CyclingNews