Dağ bisikleti kategorisinde Mardin’de bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Mardin Valiliği tarafından Uluslararası Mardin MTB Cup C2 Dağ Bisikleti Yarışı’nın ikincisi düzenlendi. 

3 ülkeden 20 sporcunun katıldığı yarışları Mardin Valisi Mustafa Yaman, Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Mardinli bisiklet severler izledi. 

Sıcak hava koşullarına aldırmayan sporcuların nefes kesen yarışında elit erkeklerde birinciliği Türk sporcu Abdulkadir Kelleci kazanırken ikinci, Ukraynalı sporcu Dimitrov Titrenkov üçüncü de Kazakistanlı sporcu Shakir Adilov oldu. 

Elit kadınlar kategorisinde ise Brisa Spor takımından Cansu Çelebi birinci, takım arkadaşı Ayşe Çakır ikinci, Zehra Kargın da üçüncü oldu.  Kamor millet bahçesi yanında başlayan ve Mardin Kalesi çevresinde düzenlenen yarışlar Kamor millet bahçesinde düzenlenen ödül töreni ile son bulurken, dereceye giren sporculara madalya ve ödüllerini veren Mardin Valisi Yaman, “kentin artık sporla anılmasının heyecanını yaşadıklarını” söyledi. Mardin Dağ Bisikleti Yarışı, yurdun çeşitli bölgelerinden profesyonel bisikletçilerin katılımıyla Mardin’in doğal ve kültürel tanıtımını yapmayı amaçlayan bir spor organizasyonudur. Bu tür turnuvalar sayesinde sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya bölgemizin, Mardin’imizin, tarihi ve turistik yerlerini, güzel coğrafyasını tanıtma imkanımız oldu, bundan sonra da önemli yarışmalara tekrar ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz.” dedi.