İkonik İtalyan bisiklet üreticisi Colnago markanın çoğunluk hissesini BAE merkezli bir yatırım şirketinin aldığını ancak üretim tesislerinin İtalya’da olmaya devam edeceğini duyurdu. Ernesto Colnago tarafından kurulan marka, 1950’lerden bu yana yarış kazanan yol bisikletleri üretmeye devam ediyordu.

İtalya’da Covid-19 salgınının ekonomik etkileri yavaşça ortaya çıkmaya başladı. İtalyan bisiklet üreticisi Colnago, “bundan böyle yeni mülkiyet altında faaliyet göstereceğini duyururken, şirketin üretim tesisleri ve personeli Cambiago’da kalacak, ancak stratejik yönlendirme Chimera Investments LLC’nin elinde olacak” açıklamasında bulundu.

BAE merkezli firma Colnago’nun yeni sahibi olduğunu doğrularken, markanın hayranlarına, geleneksel Colnago değerlerinden sapmayacaklarınıda dile getirdi. 

Ernesto Colnago’ya teşekkür eden firma, “onun yolunu takip edip Colnago markasını parlak bir geleceğe götürmek istiyoruz. Ernesto Colnago’nun markanın vaftiz babası ve yeni gelişmelerin yol gösterici gücü olmaya devam edeceğini” duyurdu.

Çelik, alüminyum ve karbon kadro tasarımlarıyla ve geçmişten bugüne klasikleşen saygın büyük turlarlardaki galibiyetleriyle efsaneleşen marka yeni yatırımcılarıyla da bundan böylede üretim yapmaya devam edecek.