Antalya Büyükşehir Belediyesinin şehir içi ulaşım ağına entegre ettiği Akıllı Bisiklet Sistemi (ANTBİS) şehirde hem ucuz hem kolay hem de sağlıklı yaşama ile vatandaşların hizmet sunuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin şehir içi ulaşım ağında kullandığı bu sistem ile aktif istasyon sayısını 9’a çıkarıldı. Aynı zamanda 90 bisiklet ve 132 park ünitesiyle hizmet veriyor. Böylece 1 saat için 1.5 TL ücret ödeyen ANTBİS kullanıcıları hem ucuz hem kolay hem de bir ulaşım sistemi tercih etmiş oluyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki ANSET şirketi bünyesinde faaliyet gösteren ANTBİS, Antalya şehir içi ulaşımına katkı sunduğu gibi Şehir içi motorsuz taşıt kullanımının yanında vatandaşlara hareketli yaşam, sağlıklı bir ulaşım biçimi ile sağlıklı yaşama teşvik ediyor.

ANTBİS İSTASYON NOKTALARI

Boğaçayı İstasyonu (Akdeniz Blv. Erdoğan Konutları Karşısı), Konyaaltı Meydan İstasyonu (Akdeniz Blv. Hilmi Kokoreç Karşısı), Olbia İstasyonu (Dumlupınar Blv. Olbia Meydan Alanı), Varyant İstasyonu ( Beach Park girişi Konyaaltı Plaj Başlangıcı Atatürk Parkı İstasyonu), (Konyaaltı Cad. Atatürk Park Yanı), Kapalı Yol İstasyonu (Milli Egemenlik Cad. Kapalı Yol Girişi – Halk Bank Önü), Işıklar İstasyonu (Gençlik Mah. Fevzi Çakmak Cad. Karaalioğlu Park Girişi), Sampi Kavşağı İstasyonu (Metin Kasapoğlu Cad. Beytaş Sit. A-B-C Blokları Önü), Düden Park İstasyonu (Çağlayan Mah. Barınaklar Blv. Düden Park Girişi – İtfaiye Önü)

Kaynak : Yurt Gazetesi