Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun düzenlediği Türk bisikletinin dünü bugünü ve yarınının konuşulup geleceğinin planlandığı 4. Bisiklet Spor Çalıştayı ve Vize Semineri Antalya’da 6 Aralık’ta yapıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı yaptı. 6-8 Aralık’ta düzenenlenen çalıştaya 25 ilin spor müdürleri ile 25 federasyon temsilcisi, geçmiş dönem federasyon başkanı Ünal Tolun ve yeni seçilen KKTC Bisiklet Federasyonu Başkanı Mustafa Cengiz de katılırken 122 antrenör ve 120 hakem de oradaydı. Çalıştay boyunca antrenörlük, komiserlik ve mekanisyenlik alanlarında eğitimler verildi. Çalıştayda 2020 yılında Sakarya’da düzenlenecek Dünya MTB-Dağ Bisikleti Şampiyonası’nın sunumu da organizasyonun direktörü Aziz Sarnıç tarafından yapıldı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan’ı Erol Küçükbakırcı çalıştayda yaptığı açıklamada, göreve geldikleri 3 yılda müsabaka sayılarını 10 kat arttırdıklarını ve en son Konya’da düzenlenen Türkiye şampiyonasına 700’ün üzerinde sporcunun katıldığını dile getirdi.