Yukarı

Yüksek sıcaklık ve nem, vücudumuzda termal bir stres oluşturur. Bu stresin egzersiz performansının azalmasına neden olabileceği bilinmektedir. Egzersiz yapan kaslar ısı üretir. Yüksek nem ve sıcaklık bu ısının vücuttan uzaklaştırılmasına engel olur. Bu nedenle vücut ısısı artar, hipertermi denilen klinik

Ben Murat ÖZDEMİR, BMX Freestyle Flatland sporcusuyum. 34 yaşındayım, 2.5 yaşında bir kız babasıyım. 15 yıldır BMX sporuyla ilgileniyorum, 10 yıldır profesyonel olarak bu işten hayatımı kazanıyorum. 2. Kademe bisiklet antrenörü ve aynı zamanda bisiklet mekanisyeniyim. Yaklaşık 30 yıldır bisikletle

Havaların iyice ısındığı ve hala korona virüs tehlikesini yaşadığımız bugünlerde sağlığımıza dikkat etmek her zamankinden daha da önemli. Bugünlerde en çok karşılaştığımız sağlık sorunu ise özellikle de spor yapan kişiler de sıvı-elektrolit dengesizliği. Kişiler bu havalarda yeterli miktarda sıvı alamıyorlarsa

Bu ayki sayımızda tanıtacağımız kitapları, olanağınız varsa birlikte okumanızı tavsiye ediyoruz. Keza "Bulut Fabrikası"nda karşılaştığınız öykülerin biriktiği yürek çıkınını "Türkiye'den Gitmek" kitabında anlamanız kolaylaşacak diye düşünüyoruz. "Pek çok kişiye göre o, iyi okullarda çok para harcanarak aldığı eğitimi çöpe atmıştı.

Giyilebilir teknolojilerde uzmanlaşmış bir şirket olan Garmin, resmi internet sitesinden yaptığı duyuruyla yaşadıkları siber saldırının bazı servisleri çalışamaz hale getirdiğini söyledi. 23 Temmuz tarihinden itibaren şirketin çağrı merkezi ve e-posta servisi kullanılamaz durumda.

30 Ağustos tarihinde GranfondoBursa ile heyecan kaldığı yerden başlayacak. Bisikletseverler olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda çifte coşku yaşayacağız. Yeni sezonun ilk yarışına Bursa’nın tarihi güzellikleri ev sahipliği yapacak. ‘Zaferi yüreğinde gücü pedalında hisset’ diyerek 30 Ağustos'ta Granfondo Bursa'da buluşuyoruz.

INEOS takımı 29 Ağustos 2020'de Tour de France'ın başlangıcından itibaren INEOS Grenadiers olarak dönüşeceklerini, bugün doğruladı. Ekibin değişiklik geçişi Grenadier ile, INEOS Automotive tarafından projelendirilen, tasarlanan ve üretilen profesyonel bir 4x4 araç ile yapılacak.

23-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek tur prolog etabıyla başlıyor. Bir zamanların pro sprinteri Andre Guardini “Giotti Victoria - Palomar” takımıyla sahne alacak. “Bora Hansgrohe” ekibinden Pascal Ackerman da turun öne çıkan yıldızları arasında.

Ineos takımı Chris Froome'un sözleşmesi sezon sonunda sona erdiğinde takımdan ayrılacağını doğruladı.

Yükleniyor