Kasım 2020

Bazen çok şey anlatmak istersiniz, ancak hiç bir şey anlatamazsınız, işte öyle dönemden geçtik ve geçmeye devam ediyoruz.

#BisikletimeÇarparsanÖlürüm diyerek haykırdığımız bir ayı geride bıraktık derken, İzmir’de yaşanılan deprem ve bu depremde hayatını kaybedenler bizleri gerçekten çok üzdü. Zaten koronavirüs ile ilgili her gün aldığımız kötü haberler yetmiyormuş gibi 2020 yılı laneti hız kesmeden devam ediyor.

Ancak bunca olumsuzluklara rağmen ülkemizde güzel şeyler de oluyor. Özellikle pandemi sürecinde bisikletli gönüllüler, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için İzmir’de Mustafa Karakuş önderliğinde BisiDestek ekibini kurmuşlardı. Yine İzmir’de yaşanılan depremde, bölge trafiğinin yoğun olması, depremzedelere eşya ulaştırmakta zorluk yaşarken, BisiDestek deprem bölgesinde depremzedeler eşya ve gıda malzemelerini ulaştırmak için en hızlı ulaşım aracı oldu.

Bir kez daha gördük ki, bisikletli ulaşım, kullanıldığında  hayatın gerçekten önemli bir parçası haline gelebilir. Umarız ülkemizde bu ve buna benzer projeler çoğalır, bisikletli yaşam giderek ülkemizde yaygınlaşır.

Kasım sayısında daha neler mi var? Giro d’Italia bisiklet yarışının yanı sıra birbirinden güzel konular sizleri bekliyor.

Eğer hazırsanız, sayfaları çevirmeye başlayabilirsiniz. İyi okumalar, bisikletli günler…

Mustafa Kemal Kara

[3d-flip-book mode=”link-lightbox” urlparam=”fb3d-page” pdf=”https://bikepedia.com.tr/2020/bikepedia_kasim.pdf” lightbox=”dark”][/3d-flip-book]

KASIM 2020 SAYISINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN KAPAK FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ

Mobil telefonunuzda görüntüleme de sorun yaşıyorsanız,PDF dosyasını telefonunuza indirebilirsiniz.

KASIM 2020 PDF DOSYASINI İNDİR

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git