Haziran 2020

Son zamanlarda yeni yeni kelimeler öğreniyoruz. Haziran ayı ile birlikte “normalleşme” kelimesi, birçok basın yayın organının yapmış olduğu haberler içerisinde yer alarak, internet arama motorlarında en çok aranan alan kelimeler arasına girdi. Normalleşme süreci ile birlikte 1 Haziran’dan itibaren bireysel spor faaliyetlerindeki yasaklarda kalkmış oldu. Özlenilen bisikletlerin bakımları yapıldı ve Dünya Bisiklet Günü’nün yer aldığı Haziran ayında sürüşler başladı. 

Pandemi sürecinde, ülkemizde alınan önlemler, tüm bisikletlileri bir boşluğa itti. Yıl içerisinde planan tüm yarışların iptal edilmesi, dünyadaki büyük organizasyonların ertelenmesi herkeste “şimdi ne olacak” tedirginliği yarattı. Ancak gelinen noktada, pandemi süreciyle başlayan sosyal mesafeye dikkat etmek, ülkemizde bisiklete olan ilgiyi arttırdı. Bisiklete gönül verenlerin, yapmış olduğu farkındalık etkinliklerinin yanı sıra, bisiklet kültürünün yaygınlaşması için yapılan birçok etkinlik planını bir çırpıda geride bırakan covid19 oldu. 2 ay süren sıkıcı ve bunaltıcı günlerin ardından, ulaşımda sosyal mesafeyi koruyabileceğiniz güvenli, hızlı ve ucuz ulaşım taşıtı olan bisiklet ülkemizde nihayet fark edildi. Bununla birlikte yıl içerisinde çok fazla iş yapamayan bisiklet mağazaları en hareketli günlerini geçiriyor.

Güzel haberler bunlarla da bitmiyor. Uluslararası bisiklet birliğinin kararıyla, 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle bisiklet yarışlarının başlaması kararı alındı. 25 etaptan oluşacak UCI Dünya Turu’nun 2020 sezonu 1 Ağustos’ta başlayıp 31 Ekim’de sona erecek. Üç büyük turdan Fransa Bisiklet Turu 29 Ağustos-20 Eylül, İtalya Bisiklet Turu 3-25 Ekim ve İspanya Bisiklet Turu 20 Ekim-8 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ülkemizdeki Türkiye Şampiyonasının ise 21 Ağustos tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

Bu kadar güzel haberler sonrası dolu dolu Haziran sayısını merak ediyorsunuzdur. Bisikletiyle uçan adam Burak Uzun’la keyifli bir söyleşi, 2020 model bisiklet incelemeleri, bisiklette yüksek kadansa farklı bir bakış, bisikletli kadın, bisiklette kadının gücünün yanı sıra, doğru beslenme ve birbirinden farklı bir çok keyifli içerikler sizi bekliyor. Hazırsanız, sayfaları çevirmeye başlayabilirsiniz. Keyifli pedallı okumalar…

Mustafa Kemal KARA

[3d-flip-book mode=”link-lightbox” urlparam=”fb3d-page” pdf=”https://bikepedia.com.tr/2020/bikepedia_haziran.pdf” lightbox=”dark”][/3d-flip-book]

HAZİRAN 2020 SAYISINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN KAPAK FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ

Mobil telefonunuzda görüntüleme de sorun yaşıyorsanız,PDF dosyasını telefonunuza indirebilirsiniz.

HAZİRAN 2020 PDF DOSYASINI İNDİR

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git