Eylül 2020

Hiç unutamayacağımız 2020 yılının son çeyreğine girmiş bulunmaktayız. Tüm dünyayı etkisi altına alan covid19 bizim ülkemizde de hayatın akışını oldukça değiştirdi. Tüm spor branşlarında alınan tedbirler ne yazık ki bisiklet sporunu da fazlasıyla etkiledi. Her yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu bu yıl iptal edilmek zorunda kalındı. Bununla birlikte planlanan birçok federasyon yarışı ve granfondo yarışları da ertelendi ya da iptal edildi. 

2020 yılı ile birlikte gerek evinde trainer üzerinde, gerek normalleşme süreciyle antrenmanlarına hız veren bisiklet sporcuları, ülke içerisinde yapılacak ilk yarışı merakla beklemeye başlamıştı. Herkes yarışlardan umudunu kesmişken, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Türkiye’nin güzel şehirlerinden yeşil Bursa’da Granfondo Bursa etkinliğinin duyurusu yapıldı. Son dakikaya kadar acaba ertelenir mi diye birçok endişeye rağmen, alınan tedbirlerin gerek sosyal medya aracılığıyla, gerek Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından duyuruları yapılarak, bu organizasyonun kararlı bir şekilde yapılacağı ilan edildi. 

BikePedia Dergisi olarak bizler de bu organizasyonu başından sonuna kadar destekledik ve organizasyonun düzenlendiği Bursa’da millet bahçesinde kurulan EXPO alanında yerimizi aldık. GranFondo Bursa yarışıyla birlikte BikePedia Racing Team yarış takımımızın duyurusunu da yaptık. Oldukça ilgi toplayan yarış takımımız, bu güzel organizasyonda 2’si uzun etapta 10’u kısa etapta olmak üzere 12 arkadaşımızla zorlu parkurlarda yarıştaki yerini aldı. Yarış takımımızda yer alan, BikePedia genel koordinatörü Züleyha Dikbaş kısa parkur kadınlar kategorisi genel klasmanında 4. ve kendi yaş kategorisinde 1. olarak kürsüye çıkan tek sporcumuz oldu. 

BikePedia Eylül sayısında sadece GranFondo Bursa yok tabi ki. Yine birbirinden güzel söyleşi ve içeriklerle dopdolu sayımızı sıkılmadan bir solukta okuyacağınıza şüphemiz yok. Daha önce hiç duymadığınız Almanya’da üretilen Radon yol bisikletini sizler için incelerken, yine devam eden yol yarış bisiklet yarışlarını sizler için kaleme aldık. 

Şimdi kahvenizi yanımıza alıp, sayfaları çevirmeye başlayabilirsiniz. Keyifli okumalar, bisikletli günler dileriz. 

Mustafa Kemal Kara

[3d-flip-book mode=”link-lightbox” urlparam=”fb3d-page” pdf=”https://bikepedia.com.tr/2020/bikepedia_eylul.pdf” lightbox=”dark”][/3d-flip-book]

EYLÜL 2020 SAYISINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN KAPAK FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ

Mobil telefonunuzda görüntüleme de sorun yaşıyorsanız,PDF dosyasını telefonunuza indirebilirsiniz.

EYLÜL 2020 PDF DOSYASINI İNDİR

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git