Ekim 2020

Dolu dolu bir Eylül ayı ile birlikte gerçekten bisiklete doyduk diyebiliriz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 yüzünden ülkemizde neredeyse hiç yarış yapılamazken, herkesin merakla beklediği Tour de France, yoğun tedbirler eşliğinde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Acaba ülkemizde de aynı titizlikle Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından planlanan organizasyon yapılamaz mıydı? 2020 yılında ülkemizde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bir MTB yarışı bile düzenlenemedi. Risk gerçekten çok fazla, ancak gerekli tedbir ve düzenlemelerle bu ve buna benzer spor müsabakaları düzenlenebiliyorsa, bisiklet yarışları da düzenlenebilir miydi acaba? Düzenlenebilseydi gerçekten çok güzel olurdu. Birçok sporcunun yıl içerisindeki yoğun antrenman çalışmaları bu sebeple ne yazık ki karşılık bulamadı. 

Tour de France heyecanı bu zorlu dönemde tüm bisiklet severleri ekran karşısına kilitlerken, yarışamamanın stresini bir nebze azalttı diyebiliriz. Gerçekten abartısız, her etabı heyecan dolu Tour de France bisiklet yarışında hiç olmadık şeyler yaşandı. Eğer yarışı takip edemediyseniz, Ekim sayısında sizler için Tour de France bisiklet yarışını derledik. Bir solukta okuyacağınızı düşündüğümüz yazıyı çok değerli eski milli bisikletçi Ferhun Öğünç kaleme aldı. 

Aynı zamanda Ekim sayısıyla birlikte Bike Pedia Racing Team sporcularının gelişimlerini sizlerle paylaşcağız. Sporcu Kalp Doktoru sevgili Dr. Deniz Aytekin ile birlikte takımımızın efor testlerini gerçekleştirdik. Sporcularımızın tüm tetkikleri, çok ayrıntılı bir şekilde yapıldı. Bu süreçleri sizlere dizi halinde sunacağız. Yüksek nabızlara çıkıp çok ter döktüğümüz ve Dr. Deniz Aytekin ile yaptımız şöyleşinin VLOG’unu YouTube kanalımıza abone olarak izlemeyi sakın unutmayın. 

Daha neler mi var? Her zaman olduğu gibi, birbirinden farklı konularla Bike Pedia Ekim sayısı yine çok dolu. Eğer sayfaları çevirmeye hazırsanız, keyif çayınızla birlikte bisikletli dakikalar dileriz. 

Mustafa Kemal KARA

[3d-flip-book mode=”link-lightbox” urlparam=”fb3d-page” pdf=”https://bikepedia.com.tr/2020/bikepedia_ekim.pdf” lightbox=”dark”][/3d-flip-book]

EKİM 2020 SAYISINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN KAPAK FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ

Mobil telefonunuzda görüntüleme de sorun yaşıyorsanız,PDF dosyasını telefonunuza indirebilirsiniz.

EKİM 2020 PDF DOSYASINI İNDİR

0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz BoşMağazaya Git