Ocak 2020

[qodef_dropcaps type=”small” color=”#000000″ background_color=””]S[/qodef_dropcaps]evgili okurlar;

Türkiye’nin ilk ücretsiz dijital bisiklet dergisi mottosuyla 2019 yılında başladığımız serüvende, birbirinden güzel sayıları, siz değerli okuyucularla buluşturduk. 

Bir yılda neler yapmışız, okuyucularla nasıl bir etkileşim olmuş, kısaca bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ürettiğimiz 11 sayımızı, 1 yılın sonunda 5.774 kişiye erişim sağlarken, sosyal medyalarla birlikte, 15.380 sayfa görüntüleme aldık. Görüntüleme sayısının yüzdesel dağılımı ise %55’nin İzmir, %16’nın İstanbul %4’ü ise Ankara oldu. %2 Chicago olması ise dikkatlerden kaçmadı. Gelişen dünyada mobil kullanımının artmasını bizlere yansıyan analizlerle de teyit etmiş olduk. Dergimizi görüntüleyenlerin %50’si Android, %24’ü IOS, %21’i ise Windows kullanıcısı oldu. 

2020 yılının ilk sayısıyla birlikte dergimizde ufak tasarımsal değişikliklerin yanı sıra, dergimize ulaştığınız bikepedia.com.tr internet sitesinde radikal değişiklikler yaptık. Her ay yayınlamış olduğumuz dergimizdeki içerikleri, bir sonraki ay, kolay erişim sağlanabilmesi için internet sitemizin yapısını değiştirdik. Bununla birlikte 2020 yılında dergimize, Milli Kütüphane, Ankara Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Esenler Belediyesi Kütüphaneleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ş@to Kütüphanesi ve Terakki vakfı okullarının da yer aldığı sayisalkitap.com adresi veritabınında da Bike Pedia dergisine ulaşabileceksiniz. Aynı zamanda 2020 yılında Turkcell’in dergilik ve Türk Telekom’un E-Dergi uygulamasında yer alacağız. Çok yakında da mobil uygulamasıyla Bike Pedia size çok daha yakın olacak.

Türkiye’nin ilk ücretsiz dijital bisiklet dergisi Bike Pedia, 2020 yılında sizin derginiz olmaya, çok daha görünür olmaya ve sizi yansıtmaya devam edecek. Haydi şimdi yeni yılın ilk sayısını okuyalım. Dikkatli okuyun, çünkü dergi içerisinde yer alan bulmacanın doğru cevabını bizlere gönderirseniz Bisan marka bisikletin sahibi siz olabilirsiniz. 
Keyifli okumalar…

Mustafa Kemal KARA
Genel Yayın Yönetmeni

OCAK SAYISINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN KAPAK FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ

Mobil telefonunuzda görüntüleme de sorun yaşıyorsanız,PDF dosyasını telefonunuza indirebilirsiniz.

OCAK 2020 PDF DOSYASINI İNDİR

Yazar /

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın