Giant yeni TCR yol serisini tanıttı

Bisiklet endüstrisinin geçen seneden bu yana merakla beklediği ve sır gibi saklanan Giant’ın yeni TCR yol serisi yapılan lansmanla resmen gözler önüne çıktı.

Giant Road Kategori Müdürü Nixon Huang yaptığı açıklamayla “Yeni TCR serisini önceki serilerine göre hiç alışılmadık şekilde aerodinamik açıdan iyileştirdiklerini, bunu yaparken de TCR’yi yirmi yıldır lider yapan çoğu niteliğinden ödün vermediklerini” dile getirdi. 

Yapılan yorumlarda yeni TCR serisinin sınıfına liderlik yapacağı, en iyi hafif bisiklet serisinde de örnek olacağı konuşuluyor. Önceki seride olduğu gibi yeni TCR serisi de üç farklı modeli (Advanced, Advanced Pro ve Advanced SL) ile piyasaya sürülecek.

Giant yeni TCR’yi yaparken yeni üretim süreçleri geliştirdiğini, karbonla ilgili işlemlerin elle yapılmak yerine ayrıntılı kesim yapabilen özel lazer cihazları kullanan robotlara bırakıldığı, bunun da karbon fibere daha fazla ağırlık ekleyen gereksinimlerin ortadan kaldırılmasında yardımcı olduğunu dile getirdi.

Giant üç ana rakibi olan Trek Emonda SLR Disk, Özel S-Works Tarmac Disk ve Cervelo R5 Disk modellerine karşı aerodinamik açıdan iddialarını kanıtlamak için video çekerek test etti. Yayınlanan videoda yapılan testlerde yeni TCR serisinin tüm sapma açılarında (-15 ila +15 derece) ortalama olarak en az aerodinamik sürtünme ürettiği görüldü.

Giant yeni TCR serisinin duyurusunu yaparken, devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle İngiltere, Avrupa, ABD ve Avustralya da dahil olmak üzere çeşitli bölgelerde Mayıs ayı başlarına kadar bayi lansmanlarını erteledi. Bu nedenle fiyatlandırmanın bu aşamada doğrulanmamasına rağmen yeni TCR serisinin 11.000 dolardan satılacağı söyleniyor.

Yazar /

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın