Bisiklet Yarışları 15 Temmuz’da Başlıyor

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, bisiklet takvimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Küçükbakırcı, “Koronavirüsten dolayı iptal ettiğimiz faaliyetlere 15 Temmuz yarışlarıyla başlıyoruz. 15 Temmuz yarışlarını, Ankara, Marmaris ve Kastamonu’da yapıyoruz. Bütün kategorilerimizde yarışıyor ve yeni sezona merhaba diyoruz. Arkasından önemli faaliyetlerimiz olacak. Ağustos ayı içerisinde Sakarya’da Türkiye şampiyonası yapacağız. Eylül’ün sonu, Ekim’de Sakarya’da dünya şampiyonasını gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz’da düzenlenecek yarışlara ilişkin bilgi veren Küçükbakırcı, şöyle konuştu: “Pedallar dönmeye başlıyor. Sezon sonuna kadar 40’ın üzerinde faaliyet yapmayı hedefliyoruz. Başarıya giden yolda arkadaşlarımız hız kesmeden devam ediyor. 3 ilde düzenlenecek yarışlarda, Ankara’ya yakın olan bölgelerdekiler Ankara’ya gidecek, Kastamonu’ya yakın olanlar orada, Muğla Marmaris’e yakın olanlar da orada yarışacak. Bundan önce yarışları 2 ilimizde, Marmaris ve Kastamonu’da yapıyorduk. Bu sene bu illere Ankara’yı da ilave ettik. 3 ilimizde devam edeceğiz.”

Bisiklet Federasyonu olarak özveriyle çalıştıklarına değinen Küçükbakırcı, şunları kaydetti: “85 kişiyle aldığım lisanslı sporcu sayısını geçtiğimiz Türkiye Şampiyonası’nda 1000 kişiye ulaştırdık. Bugün 4 bin 470 lisanslı sporcumuz var. Yani sayılara göre 3 senede 40 kat, 50 kat büyümüşüz. 3 yılda 48 yıllık faaliyet yapmışız. Bizden önce 14 yaşında bisiklet sporuna başlanabiliyordu. Biz bunu 11 yaşa indirdik. 11 yaştan itibaren bisikletle lisanslı sporcu olarak başlanabiliyor. İnsan, gelişimini hızlandırmak istiyorsa bisiklete binmeli. Bisiklet çok hızlı bir şekilde insan fiziğini, yapısını geliştiriyor. Bisiklet sporu çok farklı ve ayrıcalıklı bir spor. 

Dünyayı gezme, gidilen her yeri tanıyıp keşfetme imkanı sunan bir spor. Bisikletin sayılamayacak kadar fazla avantajı var. Aileler şu an bizi arayıp faaliyetlerimizin ne zaman başlayacağını soruyor. Neden sorduklarını sorduğumuzda, ‘Çocuğum son derece mutlu, çocuğum son derece rahatladı. Biz de bu rahatlıktan dolayı organizasyonların artmasını istiyoruz’ diyorlar. Bisikletin kıymetini bilmemiz lazım. ‘Bisiklete gelin, bisikletle kalın’ diye düşünüyorum. Çünkü bir gün herkes bisikletli olacak. Hangi sporu seversek sevelim illa bisikletli olacağız. Çünkü gelecek onu gösteriyor.”

Kaynak: AA

Yazar /

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın